Лазаренко відмовився говорити з ГПУ

П'ятниця, 11 травня 2012, 17:03

Екс-прем'єр Павло Лазаренко, який відбуває покарання в американській в'язниці, відмовився давати свідчення у справах, порушених проти Юлії Тимошенко.

Про це повідомив посол США в Україні Джон Теффт в інтерв’ю "Українській правді".

"Що стосується пана Лазаренка, то ми не маємо способів змусити його погодитись давати покази представникові української Генпрокуратури. Наскільки я знаю, він відмовив у такій зустрічі", - зазначив він.

"І, за нашим законом, ми не маємо ніякого інструментарію, щоб змінити цю його позицію", - додав посол.

Як відомо, жовтні 2011 року перший заступник генпрокурора Рінат Кузьмін повідомив, що Генпрокуратура не отримала від США підтвердження дати допиту екс-прем'єра Павла Лазаренка у справі Тимошенко.

Крім того, коментуючи справу про вбивство депутата Євгена Щербаня і лист до посольства сина загиблого - Руслана Щербаня, Теффт сказав: "Ще до того, як я отримав листа, ми роздивлялися деякі припущення і звинувачення, що лунали в зв’язку з цим. Ми не бачили якихось свідчень, які б пов'язували пані Тимошенко з вбивством Євгена Щербаня".

"Розслідуванням справ, які пов’язані в кінцевому підсумку зі справою Лазаренка, займалося Міністерство юстиції США та ФБР. Мені треба запитувати їх про наявність такої інформації. Але досі в тій інформації, що наявна, не було нічого щодо її причетності до убивства Щербаня", - підсумував він.

Син Щербаня Руслан написав листа Теффту про причетність Лазаренка і Юлії Тимошенко до вбивства його батька.

Українська правда