Європейські соціалісти готові розірвати угоду з Партією регіонів

Вівторок, 15 травня 2012, 15:38

Голова фракції соціал-демократів у Європарламенті Ганнес Свобода хоче припинити співпрацю з Партією регіонів, якщо в Україні не припиняться переслідування опозиційних політиків.

Про це він заявив в інтерв'ю Німецькій хвилі.

Свобода відзначив, що соціалісти усвідомлювали ризики, підписуючи угоду з регіоналами.

"Де-факто, ця угода заморожена. Якщо протягом наступних місяців не відбудеться радикальних змін в Україні, я виступаю за розірвання цієї угоди", - заявив він.

Він уточнив, що під радикальними змінами мав на увазі судові процеси над представниками опозиції, у тому числі над Тимошенко.

"Правосуддя має бути відкритим і прозорим. Йдеться також про готовність українського керівництва обмежити вплив олігархів і запустити процес демократичних перетворень", - наголосив євродепутат.

Свобода попередив, що якщо нічого не зміниться, він напише листа Партії регіонів, в якому дасть зрозуміти, що "співпраця була надто односторонньою".

"Вже цієї середи у мене буде зустріч з прем’єр-міністром Азаровим. Я дам йому зрозуміти, що ми не готові компрометувати себе діючою угодою, яка може бути використана Партією регіонів як опосередкована підтримка. Ця підтримка може стосуватися лише демократизації країни і забезпечення верховенства права", - наголосив євродепутат.powered by lun.ua