Геращенко: "Неприємності для команди Януковича вже почалися"

5 переглядів
Вівторок, 29 травня 2012, 17:04

Депутат Ірина Геращенко вважає, що Україна й Євросоюз перебувають у стані "холодного миру" – і відповідальна за це влада.

Про це вона заявила в інтерв'ю виданню "Дело", відповідаючи на запитання про те, чому Захід досі не ввів санкції проти української влади.

"Санкції – останній аргумент. Перед їх уведенням використовуються всі дипломатичні можливості. Втім, неприємності для команди Януковича вже почалися. А як іще можна назвати ситуацію, коли українська влада перебуває фактично в міжнародній ізоляції?", - зазначила Геращенко.

"Україна та ЄС перебувають у стані холодного миру. У президента цього року не було повноцінного двостороннього візиту в Європу. Власне, як і в Україну ніхто з лідерів ЄС не приїжджає. В останню хвилину скасували саміт Центральної Європи в Ялті через його бойкот президентами інших держав", - сказала вона.

На думку Геращенко, рідкісні зустрічі в рамках міжнародних заходів, куди Януковича "поки запрошували", – це більше данина протоколу.

"Ось, саміт НАТО показав, наскільки все погано: лідери європейських країн проходили повз Януковича", - нагадала вона.

За словами Геращенко, "опозиція не може такому радіти, адже це ставлення – ляпас не тільки нинішній українській владі, це ляпас країні".

"Київ за останній рік примудрився зіпсувати відносини з ЄС, США, Росією, і не схоже, щоб хтось у владі збирався щось змінювати – ось що страшно", - заявила вона.

"Відповідальність за погіршення зовнішньополітичних відносин із нашими партнерами лежить винятково на владі", - упевнена депутат.

На думку Геращенко, санкції можуть бути введені після виборів до Верховної Ради.

"Мені здається, питання введення санкцій може виникнути після парламентських виборів, за якими вже сьогодні серйозно спостерігають. Якщо будуть порушення в ході виборів, то я не виключаю персональних санкцій проти українських чиновників", - сказала депутат.

"Втім, передумови для фальсифікацій закладаються вже сьогодні – йде підкуп виборців, у нас нерівний доступ політиків до медіа, у в'язницях опозиціонери, звільнення яких вимагає світ", - зазначила Геращенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua