Адвокат - Януковичу: для помилування Тимошенко потрібен один указ

П'ятниця, 15 червня 2012, 16:56

Адвокат Микола Титаренко стверджує, що для звільнення Юлія Тимошенко достатньо волі президента.

"Огидно читати цинічні та відверто брехливі заяви Віктора Януковича про те, що він нібито хоче звільнити та помилувати Юлію Тимошенко, але не може", - цитує його сайт "Батьківщини".  

"Питання помилування – справа п‘яти хвилин", - заявив Титаренко.

На думку адвоката, "треба набратись мужності та змінити указ, яким керується президент при вирішення питання про помилування".

За його словами, чинний указ про порядок помилування був виданий самим Януковичем у 2010 році, "коли режим розпочав кримінальне переслідування Юлії Тимошенко".

"Тому, при бажанні, президент може його змінити в будь-який час", - пояснив юрист.

Титаренко вважає, що Янукович свідомо звузив коло осіб, які можуть просити про помилування.

"Віктор Янукович прекрасно усвідомлював, що Юлія Тимошенко ніколи в житті не проситиме помилування, скільки не вчиняла ніяких незаконних дій, тому він змінив указ про порядок помилування та вивів з кола осіб, які можуть просити про помилування, рідних, захисників, громадські організації тощо", - сказав адвокат.

Він також наголосив, що порядок здійснення помилування не містить положень, які б забороняли порушувати питання про помилування до закінчення розгляду справи в Європейському суді з прав людини.

"В попередньому (діючому до 2010 року) указі зазначалося, що клопотання про помилування могли подавати не лише засуджена особа, як це передбачено на сьогоднішній день, а й її захисник, батьки, дружина чи чоловік, діти, законні представники, громадські організації тощо. Єдиною передумовою для такої подачі було набрання вироком законної сили", - заявив він.

"Згідно з Конституцією (ст.106), президент наділений повноваженнями видавати укази і розпорядження та вносити в них зміни, тому Юлія Тимошенко може бути звільнена хоч завтра, повноважень для цього у Януковича достатньо, законодавчо визначених заборон з цього приводу не існує, а потрібна лише політична воля", - наголосив юрист.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування