Українським ЗМІ доведеться вийти з офшорів?

Середа, 11 липня 2012, 13:11

Мін'юст пропонує внести зміни в законодавство, яким зобов'язати власників телерадіокомпаній інформувати до 31 березня про зміну власників.

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації" розроблено на вимогу ПАРЄ.

"Завданням проекту Закону є звести до мінімуму можливості використання засобів масової інформації, як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також зміцнення та вдосконалення правових гарантій свободи слова та інформаційного суверенітету України, сприяння становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору", - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Законопроектом пропонується здійснювати державний контроль центральними органами виконавчої влади у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації для запобігання їх монополізації.

А також здійснювати контроль органами Антимонопольного комітету України за дотриманням законодавства та недопущенням ними недобросовісної конкуренції.

Передбачено підстави для відмови в державній реєстрації, якщо засновником порушуються гарантії від монополізації друкованих засобів масової інформації. Зобов’язується засновник у кожному випуску продукції інформаційних агентств надавати відомості про себе та співзасновників.

Проектом Закону забороняється створення та діяльність телерадіоорганізації, засновником чи власником якої є нерезидент, що зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України.

Зобов’язуються телерадіоорганізації щороку до 31 березня оприлюднювати звіт про результати своєї діяльності.

У звіті зазначатимуться відомості про джерела фінансування телерадіоорганізації, зміну засновника чи власника, розподіл часток її статутного капіталу або зміну акціонерів, які володіють пакетами акцій, керівника, складу виконавчого та наглядового органів телерадіоорганізації.

Мінюст виносить проект на обговорення громадськості.

Керівник "Інституту медіа права" Тарас Шевченко свого часу зазначав, що найчастіше закордонні акціонери українських медіа містяться на Кіпрі та в інших так званих офшорних зонах. Однак Кіпр не входить до списку офшорних зон, визначених Кабміном.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: