Лубківський за УЄФА сказав, що там не коментують "розпил" грошей на Євро-2012

10 переглядів
Понеділок, 16 липня 2012, 13:52

УЄФА не коментує звинувачення опозиції на адресу української влади в розтраті коштів на підготовку до Євро-2012.

Про це на брифінгу 16 липня заявив керівник українського місцевого організаційного комітету Євро-2012 Маркіян Лубківський, повідомляє УНІАН.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно відкритого листа української опозиції до президента Віктора Януковича щодо розтрати коштів на підготовку до Євро, Лубківський сказав, що "опозиція на те і є, щоб критикувати владу".

Він зауважив, що УЄФА може оцінювати спортивну складову підготовки до чемпіонату, підготовку інфраструктури, арен, і за це УЄФА ставить українській стороні виключно позитивну оцінку.

"Які оцінки ставить опозиція – це питання опозиції", - зауважив Лубківський.

Він додав, що УЄФА не хотіло б втручатися у цей процес, хоча сам Лубківський запевнив, що він особисто міг би відповісти на усі пункти звинувачень опозиції, оскільки знайомий із процесом зсередини.

Голова МОК зауважив, що, звичайно, він не робитиме цього, оскільки політика і спорт – це речі несумісні.

Як відомо, опозиція закликала Януковича надати інформацію про "досягнення" влади за результатами підготовки держави до проведення Євро-2012.

У відкритому листі до Януковича представники об’єднаної опозиції зазначають, що після закінчення Євро-2012 на телебаченні і носіях зовнішньої реклами під виглядом соціальної та під гаслом "Чемпіонати минають – досягнення залишаються" практично стартувала агітаційна кампанія на підтримку Партії регіонів, почесним головою якої є Янукович.

"Ми вважаємо це цинізмом, оскільки фінансування підготовки та проведення єврочемпіонату здійснювалося не владою, а українськими громадянами. Тому, якщо і розміщувати соціальну рекламу про Євро, то в ній влада повинна двічі низько вклонитися й подякувати українському народу за традиційну гостинність і толерантність та за кошти, які заплатив кожен громадянин за організацію Євро-2012", - йдеться у листі.

Депутати також попросили президента відповісти на низку питань, серед яких: скільки коштуватиме і хто оплачуватиме утримання стадіонів, збудованих за бюджетні кошти, а саме НСК "Олімпійський" у Києві та "Арена-Львів" у Львові? Коли уряд відповідно до своїх обіцянок та вимог законодавства профінансує відновлення спортивних об’єктів, знищених під час реконструкції НСК "Олімпійський"? Хто несе відповідальність за майже триразове збільшення кошторисної вартості реконструкції НСК "Олімпійський"?

Також опозиція цікавиться, який обсяг державних коштів отримали компанії групи "Альтком" і "АК Інжинирінг" при отриманні підрядів в рамках підготовки до чемпіонату за процедурою закупівлі послуг і робіт в одного учасника.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua