Засудити президента можна лише після зміни влади - депутат

Понеділок, 16 липня 2012, 19:11

Заява лідерів об'єднаної опозиції про подачу судового позову проти Віктора Януковича за узурпацію влади, навряд чи втілиться в життя.

Таку думку озвучив депутат від НУНС та один з авторів Кримінального кодексу Юрій Кармазін, якого цитує Gazeta.ua.

Засудити Януковича неможливо, насамперед, через те, що для цього потрібно змінювати судову систему.

"Однозначно, узурпація влади відбулася, це абсолютно всім очевидно - і в Україні, і за кордоном. Януковича обирали із повноваженнями англійської королеви, а зараз вони в нього такі, яких не мають усі королі Європи разом узяті. Їх він отримав через 18 суддів Конституційного Суду, половина з яких зрозуміло, заангажовані", - заявив він.

"Через те, судитися в їх судах, через зґвалтовану Конституцію, на підставі чинного законодавства, яке змінилося знову ж таки в угоду Януковичу, дуже важко. Очевидно, що треба змінити владу, і тільки після цього може бути суд", - зазначив депутут.

"При цьому Конституційному Суді, при цьому Вищому суді з розгляду кримінальних та адміністративних справ, при цьому Верховному суді - справедливого суду не відбудеться", - наголосив Кармазін.

Він також додав, що навіть звернення у європейські інстанції у цій справі навряд чи допоможе.

"Треба конкретні справи, і щоб вищі національні інстанції приймали по них рішення. Тільки тоді мають прийняти рішення і європейські суди. Але ми бачили, що це дуже непростий процес. Навіть якщо зараз подати заяву і будуть ознаки, що її треба терміново розглядати, все одно пройде не менше року", - уточнив депутат.powered by lun.ua