Луценко: Я не міг підірвати роботу слідчих у справі Ющенка

Вівторок, 17 липня 2012, 10:24

Юрій Луценко не мав жодного відношення до розслідування справи про отруєння Ющенка, але не міг не підписати постанову по Давиденку, бо підірвав би слідчі дії.

Про це він заявив у вільних свідченнях на суді.

Він нагадав, що така домовленість була досягнута із прокурором у справі Галиною Климович.

"Коли я прийшов до неї на чай, розмова була сухою, агресивною. Вона вимагала від мене гарантій того, що участь МВС у розслідуванні отруєння Ющенка не буде відома Давиду Жванії", - розповів екс-міністр.

"Зі Жванією у мене були дружні стосунки. Він запропонував гроші під наш політичний проект без будь-яких умов і його людей у списку. Мене це влаштовувало. Це була мрія кожного політика. Після завершення кампанії Жванія отримав мандат, а я можливість зупинити політику Януковича", - заявив він.

"Щоб у Климович не було жодних підозр, я їй гарантував, що особисто не братиму ні ОРС, ні жодної довідки з неї. Мене це влаштовувало, бо я опинився на розвилці. Як учасник Майдану я був переконаний, що Ющенка отруїли, але преса все частіше повідомляла про причетність Жванії до цього. Ці куми стояли по обидві руки від мене, і я усунувся від справи", - розповів він.

"Ми домовились з Климович, що куратором всіх дій буде мій заступник Володимир Євдокимов. Мені було відомо лише, що ця ОРС існує, нею займається Євдокимов, і я не знав складу групи. Знав, що наші департаменти слухають за рішеннями судів", - додав він.

Луценко також зазначив, що після заяв депутата Сівковича, що його слухають, попросив свого заступника Михайла Клюєва перевірити законність прослушки. Ніяких порушень виявлено не було.

Луценко повідомив, що отримавши постанову по Давиденку, там була і довідка щодо необхідності розслідування по Давиденку Олександра Донського.

"Підписуючи цей документ, я знав, що відповідальність за постанову несуть керівники оперативних підрозділів, а я лише підписую", - зазначив він.

"Чи міг міністр не підписати те, що передбачено планом розслідувань ГПУ? Я б підірвав роботу слідчої групи. Це було неможливо для мене", - сказав він.

"На момент підписання постанови і до самого допиту я не бачив постанови, підписаної Колядою про закриття ОРС",  - наголосив Луценко.

Він також наголосив, що дата на постанові поставлена не ним.powered by lun.ua