У Богатирьової натякають, що Тимошенко можуть перелікувати

П'ятниця, 20 липня 2012, 12:48

Міністерство охорони здоров’я заявляє, що Юлію Тимошенко лікують надто довго як для її захворювання, і в цьому не виключені політичні мотиви.

МОЗ "висловлює занепокоєння з того приводу, що реабілітація Тимошенко продовжується вже досить тривалий термін, не притаманний для лікування та профілактики таких проблем, які діагностовано у пацієнтки", повідомляє прес-служба.

Міністерство наголошує, що лікування будь-якого захворювання здійснюється відповідно до протоколів лікування, і дотримання відповідних рекомендацій "передбачає позитивні зміни стану здоров’я пацієнтів через конкретний проміжок часу".

"Реабілітаційні курси Тимошенко у Центральній клінічній лікарні Харкова тривають уже майже три місяці... Такі тривалі терміни проведення процедур згідно міжнародної лікувальної практики є неприйнятним та не характерним для лікування такого поширеного серед населення захворювання, яке діагностовано у пацієнтки", - заявляє МОЗ.

"Не виключено, що це може призвести до негативних для пацієнта наслідків", - додає відомство.

У МОЗ також занепокоєні тим фактом, що німецькі лікарі не повідомляють про тривалість подальшої реабілітації Тимошенко, досягнуті проміжні результати, а також про перспективи стану здоров’я пацієнтки.

"Наразі українським медикам не відомо нічого про дотримання протоколів лікування німецькими лікарями", - підкреслює відомство.

"Українські лікарі вбачають у ситуації, що склалася, наявність не лише медичних аспектів, але також й інших, не виключено, що політичних, зокрема, у поведінці як пацієнтки, яка продовжує скаржитися на відсутність полегшення, так і німецьких лікарів, які з невідомих для українських медиків причин, не хочуть робити висновки щодо стану здоров’я Тимошенко та щодо тривалості її подальшого перебування у ЦКЛ № 5", - заявляє МОЗ.

Міністерство нагадує, що німецькі фахівці з клініки "Шаріте" контролюють процеси обстеження та реабілітації Тимошенко та беруть у цьому безпосередню участь загалом уже більше 5 місяців.powered by lun.ua