До зони Чорнобиля можна повертатись через 20 років

П'ятниця, 17 серпня 2012, 20:54

Населення може повернутися в Чорнобильську зону через 20 років.

Про це заявив виконуючий обов'язки глави Державного агентства з управління зоною відчуження Дмитро Бобро, повідомляє Gazeta.ua.

"У науковців є різні думки з приводу того, чи можна заселяти зону відчуження. За нашими розрахунками, південні околиці Чорнобильської зони можна заселяти людьми через 20 років", - розповів він.

"Вже зараз там є відносно чисті райони, але з певними "плямами" радіації. Ти ж не змусиш господарів перебувати у себе на подвір'ї і не ходити в ліс по ягоди. Але в сам Чорнобиль повернутися не можна буде ніколи", - сказав Бобро.

За його даними, нині в зоні відчуження проживає 200 самоселів, половина з них - у Чорнобилі, а половина - у південних регіонах.

"Це здебільшого люди похилого віку. Їх звідти вже не можна виселяти, бо той стрес, який вони отримають від переселення, буде значно гіршим для їх здоров'я, ніж те, що вони живуть в зоні відчуження. Але перевозити туди людей на проживання не можна - неправильно забруднену зони перетворювати на зону відпочинку", - розповів він.

Бобро повідомив, що родичі людей, які проживають в зоні відчуження, можуть приїжджати до них у гості, але не більше, ніж на 5 днів.

Чиновник також зазначив, що зона відчуження нині займає 2 тисяч кв.км, з них 200-300 кв.км можна повернути для населення.

"З наступного року ці території науковці дозволять засівати технічними культурами і будувати конструкції для генерації електроенергії. А 100 квадратних кілометрів назавжди залишаться недоторканними", - наголосив Бобро.

Щодо 35 осіб, які попросили прем'єра Миколу Азарова переселитися до Чорнобильської зони, то Бобро підкреслив, що їм такого дозволу раніше ніж через 20 років ніхто не надасть.

"У разі їхнього переселення їх вважатимуть самоселами, оштрафують на близько 400 гривень та примусово виселять", - підсумував він.

Як відомо, фахівці Національної комісії з радіаційного захисту населення вважають, що частина 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС і саме місто Чорнобиль вже придатні для проживання людей.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування