Євросудді пішли думати над справою Тимошенко. Україна визнала частину вимог?

15 переглядів
Вівторок, 28 серпня 2012, 18:04

Європейський Суд з прав людини завершив розгляд справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко виступаючи попросив справедливості у суду, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".

"Я звертаюся до вас від імені Тимошенко і прошу вас про справедливість. Ви наша єдина надія, в Україні не існує справедливого суду", - заявив захисник.

Він наголосив, що справа Тимошенко є політично-вмотивованою, що було визнано численними європейськими та міжнародними інституціями, зокрема в Резолюціях Європейського Парламенту, ПАРЄ, Парламентської Асамблеї ОБСЄ та інших, які вимагають її негайного звільнення.

Власенко з донькою Тимошенко Євгенією на суді 

За словами Власенка, затримання Тимошенко суперечить ст. 5 Європейської Конвенції з прав людини, а її засудження відбулося через бажання Януковича позбавитися свого головного конкурента на парламентських виборах восени 2012 року.

"Прошу суд прийняти до уваги, що режим Януковича намагається кинути Тимошенко до в'язниці на все життя, щоб позбутися свого головного ворога", - підкреслив він.

"Зараз вона змушена боротися проти всієї державної машини, яка знаходиться під повним контролем Януковича. Проти неї висуваються нові абсурдні звинувачення", - наголосив Власенко.

Адвокати Власенко і Валентина Теличенко 

"Від імені Юлії Тимошенко ще раз прошу Вас про справедливість,"- сказав він, завершуючи свій виступ.

Після його виступу, судді задали запитання, після чого було оголошено перерву на 20 хвилин. Після перерви продовжилось засідання і сторони відповіли ще на низку запитань суддів.

Близько 18 години судове засідання закінчилося. Судді видалилися із зали засідань. Про винесення рішення сторони будуть повідомлені заздалегідь.

Після завершення засідання Власенко також повідомив, що "уповноважений уряду (Назар Кульчицький) визнав частину наших вимог у відповідях на запитання".

"Тобто, уряд вже визнав порушення, пов'язані з Тимошенко - вони визнали найголовніше: підстави для арешту і тримання під вартою не мають нічого спільного з українським законодавством і є унікальними для української практики", - цитує захисника "Інтерфакс-Україна".

Українська правда, фото з сайту Тимошенко

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua