Росія оголошує "автомобільну війну" Україні, бо та не в митному союзі

Середа, 29 серпня 2012, 11:39

З 1 вересня сплата утилізаційного збору за транспортні засоби при постачанні з України до Росії здійснюватиметься в повному обсязі.

Про це сказав замначальника головного управління федеральних митних доходів і тарифного регулювання Федеральної міграційної служби Росії Рустам Хакімов, повідомляє УНІАН.

"У нас федеральним законом перелік пільг встановлений і там пільги тільки для держав - членів митного союзу передбачені. Чи суперечить це Зоні вільної торгівлі, я зараз не готовий прокоментувати", - сказав Хакімов.

При цьому він повідомив, що подальші переговори з цього питання веде міністерство промисловості і торгівлі Росії.

Він також зазначив, що федеральним законом не передбачені винятки для автомобілів, вироблених в Україні. Ставки утилізаційного збору регулюватимуться окремою постановою уряду, яка вийде протягом найближчих днів.

Хакімов повідомив, що ФМС уповноважена стягувати цей збір. За його словами, це робитиметься з транспортних засобів, вироблених у Росія виробниками, які не прийняли на себе зобов'язання з безпечної утилізації, а також при ввезенні транспортного засобу в Росії фізичними і юридичними особами за винятком тих, хто звільнений від його сплати.

За його словами, це стосується насамперед автомобілів, вироблених у країнах митного союзу.

Як відомом, в уряді України вважають, що введення Росією утилізаційного збору на автомобілі, що постачаються на її територію, не узгоджується з нормами договору про Зону вільної торгівлі СНД та іншим документам.

Прем'єр Микола Азаров заявив, що введення 30-процентного утилізаційного збору на автомобілі приведе до значного скорочення постачань українських автомобілів до Росії і навпаки, на думку експертів, такі дії приведуть до подорожчання українських автомобілів у Росії на 10-12%.

Закон було підписано 29 липня.powered by lun.ua