Європарламент прив'язав угоду з ЄС до декриміналізації статей Тимошенко?

Четвер, 13 вересня 2012, 09:18

Європарламент закликає Верховну Раду вилучити з українського кримінального законодавства відповідальність держчиновників за політичні дії.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Європарламенту, передають Українські новини.

Євродепутати 12 вересня проголосували за проект резолюції, підготовлений депутатом Європарламенту, головою комітету із зовнішніх відносин Ельмаром Броком.

"Європейський парламент закликає український парламент внести поправки у кримінальне законодавство, що датується ще радянськими часами, вилучити кримінальну відповідальність за політичні дії, вчинені державними чиновниками, які діяли на офіційному рівні", - сказано в документі.

У резолюції також відзначається, що незважаючи на парафування угоди між Україною і ЄС, його підписання й ратифікація може відбутися тільки у випадку виконання Україною певних вимог.

Серед вимог у резолюції називаються повагу прав меншостей, верховенство закону, завдяки зміцненню стабільності, незалежності й ефективності інститутів, що гарантують це, повага прав і припинення переслідування опозиції.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ сподівається на підписання угоди про асоціацію України і ЄС до 2013 року.

Угода про асоціацію була парафовано 30 березня, для набуття нею чинності необхідні підписання й ратифікація Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!