Україна хоче двосторонню комісію з Митним союзом

Неділя, 16 вересня 2012, 12:06

Україна ініціює створення двосторонньої комісії зі співробітництва з Митним союзом.

Про це заявив перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський в ході Ялтинської щорічної зустрічі, передає Інтерфакс-Україна.

"Поки нам доводиться працювати в рамках двосторонніх комісій з кожною з країн Митного союзу, що затягує і ускладнює вирішення питань", - пояснив перший віце-прем'єр.

За його словами, складаються ситуації, що коли Київ намагається зняти якусь проблему у взаємовідносини з однією з трьох зазначених країн, вона вказує на необхідність узгодження цього питання з МС, що в чинному форматі означає необхідність обговорення цієї проблеми на рівні двосторонніх комісій з двома іншими країнами.

За його словами, фактично йдеться про створення механізму "3 +1", які Київ пропонував відпрацювати ще до запуску МС в дію.

У ході форуму представники Росії та Казахстану в черговий раз висловили думку, що вступ України до Митного союзу більше відповідає її інтересам, ніж спроби через Угоду про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС згодом стати його членом.

У той же час Хорошковський і віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко ще раз підкреслили, що Україна залишається прихильником євроінтеграції, цей вибір закріплений законом і підтримується більшістю населення.

Хорошковський також вважає, що взаємне скасування утилізаційного збору на імпорт автомобілів Україною і Росією було б найкращим варіантом для обох сторін.

"Щоб між нашими країнами утилізаційного збору взагалі не існувало - це для наших країн найкращий варіант, і ми будемо намагатися його представляти нашим партнерам", - сказав він журналістам в кулуарах 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі.powered by lun.ua