Прокуратура вдруге шукатиме охоронця, який бив журналістів

4 перегляди
Понеділок, 17 вересня 2012, 21:04

Прокуратура Києва доручила Печерському райвідділу МВС України поновити розгляд інциденту з перешкоджанням журналістам охоронцем Всесвітнього газетного конгресу в Києві.

Про це повідомив під час десятого засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів заступник генпрокурора Віталій Білоус, якого цитує прес-служба адміністрації президента.

"Попри відсутність офіційних заяв від учасників інциденту, зазначив Білоус, за дорученням прокурора Києва було організовано перевірку оприлюднених у ЗМІ повідомлень", - йдеться в заяві АП.

"14 вересня Печерський райвідділ міліції відмовив у порушенні кримінальної справи. Але ми вважаємо, що слідчі перевірили не всі обставини інциденту. Тому за прокурорським втручанням сьогодні розгляд справи було поновлено. Результати додаткової перевірки МВС має оприлюднити до 28 вересня", - заявив заступник генпрокурора.

Адміністрація повідомляє, що "учасники засідання також розглянули відповідне журналістське звернення до президента".

"Йшлося про те, що МВС має встановити особу людини, яка під час виступу президента Віктора Януковича на відкритті 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів перешкоджала акції учасників громадського руху "Стоп цензурі!", - нагадали в прес-службі.

Як відомо, під час виступу президента Віктора Януковича на всесвітньому газетному конгресі журналісти "Стоп цензурі" влаштували акцію – вони стояли навпроти президента, тримаючи плакати проти цензури.

Один з представників УДО почав штовхати головного редактора "Української правди" Олену Притулу та редактора KyivPost Катерину Горчинську, і вирвав у них плакати.

Гасла на всіх плакатах були написані англійською та українською мовою.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua