Цього року порушено 40 справ по злочинах щодо журналістів – ГПУ

Субота, 29 вересня 2012, 11:53

Генпрокуратура контролює та здійснює нагляд за законністю дій правоохоронних органів при розгляді заяв щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, органами внутрішніх справ у 2012 році порушено 40 кримінальних справ щодо вчинення злочинів стосовно журналістів.

У переважній більшості це злочини, які вчинені з корисливих мотивів або ж хуліганських дій по відношенню до представників ЗМІ.

У поточному році у провадженні органів внутрішніх справ з урахуванням залишку минулих років перебувало 112 кримінальних справ за фактами злочинів, вчинених стосовно працівників ЗМІ. За результатами розслідування значна частина з них вже направлені для розгляду до суду.

У провадженні слідчих прокуратур у поточному році перебувало 8 кримінальних справ про злочини щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ст. 171 КК України), 4 з яких вже скеровано до суду.

Стан розгляду заяв про злочини стосовно працівників засобів масової інформації та розслідування кримінальних справ вказаної категорії перебуває на постійному контролі органів прокуратури.

Як повідомлялося, у п’ятницю голова парламентського комітету зі свободи слова Юрій Стець заявив, що за останній рік сталося близько двадцяти випадків побиття побиття журналістів, але по жодному з цих випадків ніхто не поніс покарання.powered by lun.ua