Іще одна область проголосувала за "язык"

58 переглядів
П'ятниця, 7 вересня 2012, 12:55

Депутати Миколаївської облради ухвалили рішення про надання російській мові статусу регіональної в Миколаївській області.

За таке рішення проголосували 74 депутати, "проти" - 8, передає УНІАН.

Обговорення питання тривало приблизно годину.

У попередньому порядку денному 11-ї сесії облради питання "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики" в Миколаївській області" значилося п'ятим за рахунком.

Проте напередодні сесії під час обговорення порядку депутати зазначили, що будуть мітинги, тому питання треба розглядати одним з перших.

Голова Миколаївської облради Ігор Дятлов під час обговорення рішення про надання російській мові статусу регіональної сказав, що з 2006 року обласна адміністрація одержала 2 тис. 100 заяв, з яких 600 були написані російською мовою.

"Питання не в грошах. Гроші на папір ми знайдемо! Ухвалення цього рішення – аж ніяк не крах бюджетної системи, як говорять деякі політичні сили. Tе, що люди з різних політсил приходять до нас не з гаслами, а з шашками – не робить нас мирними, а тільки вносить "смуту". Думаю, що ми ухвалимо рішення, і знайдемо консенсус", - заявив Дятлов.

Водночас, за словами депутатів, про те, у скільки реалізація положення закону про мову обійдеться Миколаївському обласному бюджету, поки що невідомо.

Губернатор Микола Круглов зазначив, що "прийнятий закон – рамковий. А рішення про обсяги грошей ухвалюватиметься тоді, коли він буде затверджений остаточно".

Як повідомлялося, 21 серпня сесія Миколаївської міськради ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної в м. Миколаєві.

Перед мерією також відбулися два мітинги тих самих політичних сил. У ряди пікетників було кинуто димову шашку.

Як відомо, мовний закон вже підтримали в 7 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській та Харківській.

Крім того, російську мову підтримали в 9 містах: Ізмаїлі, Одесі, Севастополі, Харкові, Миколаєві, Херсоні, в Ялті, Луганську та в Красному Лучі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua