Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Прес-служба Путіна роздає дуже важливі новини: на його стерха напали собаки

Середа, 10 жовтня 2012, 16:53

Один зі стерхів, в операції з порятунку яких брав участь президент Росії Володимир Путін, ледь не загинув в Казахстані.

Спільними зусиллями влади Росії, Казахстану та Узбекистану його повернуть до решти зграї, що знаходиться в заповіднику в Тюменській області, а потім переправлять на зимівлю в заповідник на казахсько-узбецькому кордоні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як розповів прес-секретар президент Дмитро Пєсков, шість стерхів, разом з якими в рамках проекту "Політ надії" літав на мотодельтоплані Володимир Путін, щоб привчити птахів до тривалих перельотів, підсадили до зграї сірих журавлів у Білозерському федеральному заказнику.

Однак через те, що птахи не встигли освоїтися, на зимівлю разом з сірими журавлями зміг полетіти тільки один стерх. Решта п'ять птахів орнітологи відвезли в заповідник під Рязанню.

Тим не менш, як повідомив Пєсков, і один стерх не зумів успішно завершити свою місію.

Пролетівши близько 500 кілометрів разом з сірими журавлями, птахи зробили зупинку на території Казахстану. Тут на них напали дикі собаки. Звиклі до життя на волі журавлі, зачувши небезпеку, полетіли, а стерх, вирощений в неволі, ледь не став жертвою.

Птицю відбили люди і прихистили її у себе вдома. "Про цей випадок дізнався голова Комітету лісового господарства Казахстану, який інтуїтивно зрозумів, про якого стерха йде мова", - розповів Пєсков.

Пізніше казахстанські орнітологи зв'язалися з російськими колегами, які по фотографії впізнали стерха, що знаходиться в даний час удома у заступника голови комітету.

"У четвер за стерхом поїдуть орнітологи з Росії і доставлять його в заказник під Рязанню до решти зграї", - сказав прес-секретар.

Після цього фахівцям належить виконати ще одне завдання - помістити стерхів на місце зимівлі. "Очевидно, тепер доведеться туди доставити птахів на літаку", - заявив прес-секретар.

Раніше у середу повідомлялося, що журавлі Путіна не змогли відлетіти на південь.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: