Підрядник пояснив, чому камери на дільницях обійшлися в мільярд

Четвер, 11 жовтня 2012, 14:56

Відеокамери для спостереження за виборами коштували близько 200 млн. грн., а більше половини коштів на впровадження системи відеоспостереження витратять на послуги телеком-операторів.

Про це заявив технічний фахівець компанії Sitronics Владислав Нам під час презентації роботи системи відеоспостереження, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

Загальна вартість проекту оцінюється у 993,6 млн. грн., які виділяються з державного бюджету. Водночас, вартість устаткування, яке буде встановлене на 32 тисячах дільниць, складе приблизно 200 млн. грн.

На запитання, на що будуть використані інші кошти, Нам відповів: "Устаткування – це тільки вершина айсберга. Насправді айсберг величезний, і дев'ять десятих його приховано під поверхнею".

"Більше половини бюджету становлять послуги телеком-операторів для того, щоб забезпечити трансляцію зображення. Вартість організації каналів зв’язку дуже висока".

За його словами, фіксованим дротовим зв’язком в Україні обладнані лише близько 40% дільниць, а на інші необхідно розгортати точки бездротового зв’язку різних стандартів.

Крім того, компанія Sitronics наймала сотні фахівців, які заливали програмне забезпечення на ноутбуки з програмно-апаратних комплексів. 

Нам також розповів, що національний оператор зв’язку "Укртелеком" зберігатиме відео процесу голосування на парламентських виборах протягом року на своєму сервері, повідомляють "Коментарі".

Він зазначив, що відеотрансляція з дільниць буде вестися протягом усього часу голосування, а під час підрахунку голосів камери будуть записувати те, що відбувається, але не будуть транслювати це відео в інтернет.

"Усі дані, записані з веб-камер у виборчих дільницях, будуть зберігатися на сервері в "Укртелекомі", для чого на кожну виборчу дільницю буде виділено 320 гігабайт пам'яті. Ці записи будуть зберігатися протягом року після виборів", - зазначив Нам.

Як відомо, 17 жовтня системи відеоспостереження на виборчих дільницях почнуть працювати в дослідно-промисловому режимі експлуатації. Sitronics – генпідрядник впровадження систем відеомоніторингу за виборами.

За словами гендиректора Sitronics Катерини Чалої, вартість відеонабору становить 7128 грн.

У програмно-апаратні комплекси, які ставляться на дільницях, входять ноутбук НР Pro Book 4540 s 15.6, камера Logitech C310, USB-подовжувач, мережевий подовжувач Defender, металева шафа з замком, тросик безпеки.powered by lun.ua