"Регіонал" про біопаспорти: це предмет розкоші, звичайним він не потрібен

Четвер, 11 жовтня 2012, 17:09

Вартість виготовлення внутрішнього біометричного паспорта для українця складе 65 гривень, а закордоного паспорта - близько 350 гривень.

Про це заявив депутат від Партії регіонів Василь Грицак у ході "круглого столу" в четвер у Києві.

"Паспорт громадянина України, вартість його 65 грн..., буде безкоштовно видаватися громадянам України в перший раз, а потім громадяни через 10 років будуть платити (при зміні біометричного паспорта)", - сказав він.

За його словами, виготовлення біометричного паспорта з вбудованим чіпом для виїзду за кордон буде коштувати близько 350 гривень.

Раніше, 11 жовтня, Грицак в інтерв’ю "Радіо "Свобода" заявив, що "паспорт громадянина України у новому вигляді буде коштувати приблизно 120 гривень".

Разом з тим, відповідаючи на запитання журналістів, депутат нагадав, що зараз вартість внутрішнього паспорта становить близько 15 гривень, а закордонні паспорти - 315 гривень (виробник надає заготівлю бланка за 120 гривень).

У той же час Грицак заявив: "Ось це (демонструючи зразок біометричного закордонного паспорта) - предмет розкоші, він для звичайних громадян України не потрібен. 70% громадян України не мають такого документа, він їм не потрібен і ніколи вони за ним не звернуться".

Він також повідомив, що "Державна міграційна служба України готова з 1 жовтня вже була видавати біометричні паспорти".

"Абсолютно готова до всього, у них є заготовлені бланки вже, у них підготовлені всі портали для прийому інформації, все, все, все. Нам потрібно тільки облаштувати наші пункти перетину кордону", - сказав депутат.

Грицак також повідомив, що за замовленням Госміграції виготовлено 1 тисячу зразків закордонних паспортів з електронними чіпами, і в разі підписання президентом Віктором Януковичем відповідного закону ці зразки будуть направлені до дипломатичних представництв України по всьому світу.

Як відомо, 2 жовтня Верховна Рада прийняла закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.

Інтерфакс-Україна, Українські новини

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування