Судмедексперти та патологоанатоми крали органи у померлих на Чернігівщині

П'ятниця, 12 жовтня 2012, 16:35

У Чернігівській області судмедексперти та патологоанатоми незаконно вилучали у померлих осіб анатомічні фрагменти, тканини та їх компоненти для подальшого продажу.

Співробітники СБУ в Чернігівській області порушили кримінальну справу щодо чотирьох осіб за даними фактами, повідомляє прес-центр Служби безпеки.

За даними СБУ, протиправну діяльність здійснювала організована злочинна група "з числа працівників Чернігівського обласного бюро судово-медичної експертизи (ОБСМЕ) та комунального закладу "Чернігівське обласне патологоанатомічне бюро".

"Зловмисники, використовуючи важкий морально-психологічний стан родичів померлих, шляхом обману отримували від них згоду на вилучення органів та частин тіла", - зазначає СБУ.

"Родичам повідомлялося про те, що буде вилучено один-два незначних фрагментів анатомічних матеріалів для використання в наукових цілях або надання медичної допомоги хворим дітям. Натомість, фактично, судмедексперти вилучали до 30 фрагментів", - йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, "для отримання згоди рідних зловмисники пропонували їм безоплатне і швидке проведення судово-медичного розтину, туалету, одягання трупу та видачу з моргу, хоча згідно з чинним законодавством ці послуги мають надаватися безкоштовно".

"Щоб приховати реальні обсяги протиправної діяльності, працівники моргів не додавали акти про вилучення анатомічних компонентів та фрагментів у донорів-трупів до медичних документів померлих осіб, чим порушували вимоги ст.16 закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині", - інформує СБУ .

За попередніми даними, "лише протягом 2011-2012 років вони здійснили вилучення тканин опорно-рухового апарату, м’яких та інших тканин у 159 померлих".

Зібраний таким чином анатомічний матеріал "постачався спеціалізованому державному підприємству".

"Отримані від продажу незаконно вилучених анатомічних фрагментів гроші розподілялися між учасниками злочинної групи", - заявляє відомство.

9 жовтня Управлінням СБУ в Чернігівській області щодо чотирьох осіб порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.143 (порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу. 

Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.powered by lun.ua