Після візиту податківців шоу-бізнес "здав" 5,4 мільйони

Вівторок, 16 жовтня 2012, 18:35

Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні та юридичні особи, зайняті у сфері шоу-бізнесу з початку 2012 року додатково задекларували 5,4 мільйони гривень доходів.

Про це повідомив директор департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби Вячеслав Бусарєв, якого цитує УНІАН.

За його словами, з 2011 року на обліку в податкових органах перебувають 1839 суб'єктів господарювання, зайнятих театральною діяльністю та мистецтвом. Із них 993 особи використовують спрощену систему оподаткування.

Проте, як підкреслив Бусарєв, її застосування не завжди виправдане. Моніторинг різних джерел інформації про артистів, зокрема Інтернету й ЗМІ, дозволив податківцям розкрити відразу декілька випадків приховування доходів, сума яких перевищувала гранично допустимі показники для спрощеної системи оподаткування.

"У ході проведення роз'яснювальної роботи в 2012 році артисти додатково задекларували 5,4 мільйони гривень, а до бюджету додатково сплатили 250 тисяч гривень", - сказав Бусарєв.

Він також зазначив, що санкції, застосовувані до недобросовісних артистів, включають не лише роз'яснювальні бесіди, але й адміністративні штрафи в розмірі 170 гривень або, у випадках виявлень нарахованих, але не задекларованих доходів, у розмірі 15-17% таких доходів.

При цьому чиновник зазначив, що приховування доходів серед українських артистів не носить масового характеру. Більш того, є добросовісні платники, які декларують свої доходи, отримані, зокрема, від виступів за кордоном.

Всього, за словами Бусарєва, українські артисти заробили з початку року 91 мільйон гривень. При цьому сума сплаченого податку становила 2,4 мільйони гривень.powered by lun.ua