Соціологи в день виборів проведуть чотири екзит-поли

П'ятниця, 26 жовтня 2012, 14:49

28 жовтня "Демініціативи", КМІС і Центр Разумкова після закриття дільниць оприлюднять результати Національного екзит-полу.

Про це заявила директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, повідомляє УНІАН.

За її словами, організатори екзит-полу мають намір презентувати результати відразу після закриття виборчих дільниць.

"Це буде два паралельні екзит-полу, тобто КМІС і Центр ім. Разумкова будуть працювати паралельно, кожен по своїй вибірці, тобто кожен буде працювати на 200 дільницях, і якщо результати будуть різко розходитися, то кожен з них буде презентувати результати самостійно", - сказала Бекешкіна.

Вона пояснила, що в ході проведення екзит-полу фахівці будуть опитувати виборців, які проголосували на звичайних виборчих дільницях.

Вибірка буде презентативною для України в цілому і для її чотирьох регіонів – Захід, Центр, Схід, Південь. Обсяг вибірки буде становити близько 17 тисяч респондентів, залежно від явки виборців.

На кожній виборчій дільниці буде працювати 2-3 інтерв'юера, а всього буде задіяно близько 100 інтерв'юерів, які пройдуть спеціальне навчання.

Результати цих екзит-полів покажуть на 1+1, сайтах УНН, "Демініціатив" та "Фонду Відродження".

Крім того, свої екзит-поли проведуть телеканали Інтер і ICTV спільно з компаніями TNS і Центром соціальних і маркетингових досліджень SOCIS. Результати покажуть в ефірі Інтера та ICTV 28 жовтня о 20.00

5 канал замовив екзит-пол у соціологічної групи "Рейтинг", а телеканал "Україна" – у Research&Branding Group. Результати покажуть на 5-му каналі відразу після 20.00.powered by lun.ua