ОВК 94: Черговий суд став на сторону Засухи та викреслив 30 тисяч виборців

Понеділок, 12 листопада 2012, 00:13

Київський апеляційний адміністративний суд у неділю відмовився задовольнити апеляцію Батьківщини та 69 виборців про скасування постанови ОВК 94, якою вона визнала недійсним голосування по 27 дільницях.

Про таке рішення колегії суддів оголосив головуючий суддя Володимир Кузьменко.

"Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, перевіривши матеріали справи, доводи скарг колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню", - зазначив Кузьменко.

Таким чином, КААС відмовив у задоволенні апеляцію таким чином залишивши без змін рішення Окружного адмінсуду, яку він виніс в ніч з четверга на п’ятницю.

На засіданні був представник ЦВК, однак жодної конкретної позиції не заявив.

У свою чергу представник кандидата Віктора Романюка  Ірина Кацика, коментуючи рішення суду, заявила: "Це рішення – вершина нашого правосуддя. Яка ще раз підтверджує дисбаланс між силами, які намагаються пройти в парламент".

За її словами, крім оскарження рішення Окружного адмінсуду розглядалися скарги 69 громадян на рішення ОВК94.

"Бо було порушення норм Конституції, бо люди не змогли реалізувати свій голос, порушено право обирати і бути обраним кандидата Романюка, бо там, де він більше за все набрав голосів, там вибори визнали недійсними", - сказала вона.

Кацика додала, що під час засідання подавались клопотання щодо витребування доказів – оригіналів протоколів ДВК і подавалося клопотання щодо виклику свідків – членів ДВК, "які б могли підтвердити, що ніяких порушень на цих дільницях не було".

"Всі ці клопотання були відхилені судом", - додала вона.

Кацика додала, що це вже остання інстанція в Україні, але далі будуть звернення до Європейського суду з прав людини.

До колегії суддів, яка ухвалила таке рішення, також входили судді Степанюк і Василенко.

Як відомо, в ніч з четверга на п’ятницю окружний адмінсуд відмовився визнати протиправною та скасувати постанову ОВК94 про визнання недійсним голосування по 27 дільницях, що скасувало голоси майже 30 тисяч виборців. Якщо б всі ці дільниці були б враховані, переможцем би став Романюк.

Після цієї постанови ОВК було оголошено Тетяну Засуху переможицею.

Водночас ЦВК прийняла постанову, якою визнала неможливим встановлення результатів виборів на ОВК 94.

Верховна Рада в свою чергу рекомендувала ЦВК призначити перевибори на 5 одномандатних округах №94, 132, 194, 197, 223.

Українська правда

powered by lun.ua