Цього року 29 нападів на журналістів залишились без покарання

Субота, 24 листопада 2012, 10:49

Цього року в Україні зафіксовано 29 нападів на журналістів, коли винні не були покарані, незважаючи на відповідні звернення до правоохоронних органів.

Такі дані були оприлюднені на круглому столі, який з нагоди Всесвітнього дня боротьби з безкарністю проводили Національна медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України за участі "Репортерів без кордонів" та інших медіа-організацій, передає УНІАН.

За зведеними даними моніторингу "Репортерів без кордоні" та Інституту Масової Інформації, протягом 2012 року в Україні було зафіксовано 29 випадків, коли нападники на журналістів залишились без покарання.

Як відзначила представник "Репортерів без кордонів" Оксана Романюк, у даному показнику не враховані порушення прав журналістів під час виборів, та випадки, коли журналісти просто не звертались до правоохоронних органів з заявами після нападів або перешкоджань.

Лише в трьох випадках проти нападників на журналістів було порушено справи за 171 статтею ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Як констатують представники медіа-організацій, цей показник свідчить про те, що за останні кілька років професія журналіста стала в Україні ще небезпечнішою.

Представник "Репортерів без кордонів" зазначила, що протягом 2012 року не було жодного прогресу у встановленні замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Крім того, досі не встановлено замовника злочину проти харківського журналіста Василя Климентьєва, який пропав без вісті у минулому році, а головний виконавець перебуває в розшуку.

11 журналістських організацій підготували спільну петицію до влади, у якій перераховано факти безкарності.

Зокрема, петиція містить вимогу покарати винних у таких резонансних справах як вбивство Георгія Гонгадзе, вбивство Василя Климентьєва, напад на журналіста "1+1" Дмитра Волкова, побиття фотокора tochka.net Віталія Лазебника, побиття журналістів у донецькому супермаркеті "Сокіл", замах на донецького журналіста Олексія Мацуку, побиття журналістів співробітниками спецпідрозділу Грифон у Печерському суді, підпал будинку журналістки Лілії Буджурової тощо.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування