Донецький університет на межі виживання й просить готувати теплі речі

15 переглядів
28
П'ятниця, 30 листопада 2012, 10:26

У Донецького технічного університету не вистачає коштів на оплату комунальних послуг, через що подальше існування навчального закладу перебуває під загрозою.

Щоб не збанкрутувати, університет, де у свій час читав лекції нинішній прем'єр Азаров, почав спробу вигнати у безкоштовні відпустки на 11 днів всіх викладачів, пише Остров.

На цей час вуз планували відключити від комунальних послуг і заощадити гроші на їхню оплату, однак спроба не вдалася.

"Я співробітник ДонНТУ, оклади мізерні, умови праці "драконівські", середня температура повітря в аудиторіях і кабінетах 10-11 градусів тепла! Включати обігрівачі не можна, тому що в корпусах дуже стара проводка, що не витримує навантаження. Висока ймовірність загоряння", - говориться в листі, який наводить видання.

"Керівництво вирішило заощадити кошти за рахунок заробітної плати співробітників ДонНТУ й зобов'язало їх власноручно писати заяви про безкоштовну відпустку за власним бажанням з 08.01.2013 по 18.01.2013", - пише автор.

"У багатьох співробітників зарплата не перевищує 1500грн.на місяць," - говориться в листі співробітника університету.

 

Співробітники ДонНТУ також передали редакції роздруківку електронного листа, розісланого в.о. декана одного з факультетів університету Володимиром Струніліним завідувачем кафедр.

У листі, у тому числі вказується, що в подібній ситуації опинилися й інші вузи країни, у тому числі Київський політехнічний інститут, а виходить, проблема стосується всієї сфери освіти України.

210 співробітників відмовилися писати заяви, тому керівництво ДонНТУ відступилося й пообіцяло, що не буде відправляти колектив у безкоштовні відпустки.

27 листопада Рада розвитку ДонНТУ, куди входять ректор, проректори й декани всіх факультетів, поширив серед співробітників вузу інформацію про очікувані проблеми.

"У зв'язку із цим нашому вузу необхідно приготуватися до випробування на міцність:

– очікувати відключення електроенергії й тепла (в 6-му корпусі вже відключене опалення); 
- купити теплі речі, щоб пережити сувору зиму; 
- очікувати скорочення спецфонду по всіх статтях (скорочення співробітників, закриття підрозділів, лабораторій, скорочення відряджень, придбання обладнання й ін.). 
- звернутися до спонсорів за фінансовою допомогою" - говориться в повідомленні.

За час свого перебування на посаді Міністра освіти Дмитро Табачник приділив багато уваги переписуванню підручників по історії України, а також закупівлі для шкіл книг, вартістю 500-600 грн за екземпляр.

При цьому уряд знаходить мільярди на дотації безнадійних шахт вуглепрому й заводів, що належать олігархам, додає видання. 

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 194.9.36.---..
По слухам КИСИ тоже на январь месяц за свой счет. В КПИ действительно весной всех на месяц раньше за свой счет. И сократили сильно ставки на многих факультетах.
IP: 80.92.230.---Sumerky..
Такая ситуация по всей Украине... Деньги истратили на выборы. На образование и науку не осталось. Да и зачем этим ребятам наука и образование. Им нужны только рабочие... Покращення наступает!
IP: 194.44.93.---ПСП..
ПАКРАЩЕННЯ!!!
IP: 178.158.145.---..
доуправлялся, управленец хренов табачник... сраной метлой гнать из кабмина и перед этим депутатский мандат отобрать... я не приверженец теории заговоров, но этот мутак, по-моему, специально разваливает украинское образование - как один из этапов скорейшего воссоединения с его любимой рашкой..
IP: 89.209.16.---..
а кто стройными рядами месяц назад шел на участки и ставил галочки напротив самой лучшей партии одного региона, кто сидел в комиссиях в Донецке и закрывал глаза на вбросы и приписки голосов? Странные люди - находятся на грани выживания с з/п 1500грн и все равно пресмыкаются перед теми, кто их же и имеет
Усі коментарі