Чоловік Тимошенко просить Обаму анулювати візу ще й Януковичу

Понеділок, 10 грудня 2012, 18:12

Олександр Тимошенко закликає президента США Барака Обаму заборонити в’їзд до США президенту України Віктору Януковичу та іншим посадовцям, "причетним до організації політичних репресій".

Про це йдеться в зверненні чоловіка ув’язненої Юлії Тимошенко до Обами, повідомляє УНІАН.

"Я надіюсь, що анулювання візи та заборона на в’їзд до США для першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна стане першим кроком до повномасштабних дій країн Заходу щодо санкцій відносно осіб, які вчинили в Україні політичний терор та репресії", - йдеться у зверненні.

Тепер Олександр Тимошенко закликає "анулювати візи та заборонити в’їзд до країн заходу всім представникам режиму Януковича, причетним до організації політичних репресій, у першу чергу – Януковичу, Пшонці, Хорошковському та ще більше 50 особам, прізвища яких передані представниками української опозиції урядам країн".

Також він закликає "провести всесторонню оцінку щодо відмивання нажитих злочинним шляхом коштів в сумі більше 52 млрд доларів США, що були виведені з України представниками режиму Януковича в банки західних країн протягом 2010-2012 років".

Крім того, чоловік екс-прем’єрки закликає США "дати належну оцінку фальсифікації парламентських виборів в Україні 29 жовтня 2012 року та висловити своє ставлення до процесів фальсифікації, вимагати від України неухильного виконання вимог резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо України від 3 жовтня 2012 року щодо звільнення політичних в’язнів та дотримання прав і свобод людини в Україні".

На його думку, також необхідно провести медичний огляд та дати оцінку діям екс-майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка щодо приховування від громадськості даних, які можуть містити інформацію щодо діяльності вищих службових осіб держави – президента Януковича, в.о. прем’єра Миколи Азарова, голови ВР 6-го скликання Володимира Литвина як можливих організаторів політичних переслідувань та корупційних дій.

"Прошу позбавити Миколу Мельниченка політичного притулку в США та заборонити йому в’їзд на територію США та інших країн, а також вилучити всі записи для дослідження", - закликає Олександр Тимошенко.

Крім цього, він закликає Обаму "доручити Trout Cacheris, PLLC (США), Akin Gump Strauss Hauer & Feld та іншим аудиторським компаніям, що проводили аудит уряду Тимошенко, провести усесторонній та максимально об’єктивний аудит діяльності уряду Азарова за період 2010 -2012 років, у першу чергу використання державних коштів щодо спорудження об’єктів Євро-2012, будівництва та закупівлі бурових вишок, операцій з незаконною продажею зерна, газу та інших товарів".

Як відомо, Кузьмін у листі до президента США заявив, що йому анулювали багаторазову 5-річну візу у США без пояснення причин, а також закликав Штати сприяти в розслідуванні справи про вбивство Євгена Щербаня.powered by lun.ua