Прокуратура більше не збирається заарештовувати Авакова

Вівторок, 11 грудня 2012, 13:21

Підстави для затримання екс-губернатора Харківської області Арсена Авакова на даний момент відсутні.

Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на прес-службу прокуратура Харківської області.

"У понеділок набуло законної сили рішення Червонозаводського суду Харкова, яким у зв'язку з обранням народним депутатом Арсена Борисовича Авакова, скасовано обраний раніше запобіжний захід у вигляді узяття під варту й дозвіл на його затримання", - сказано в повідомленні.

"Таким чином, підстава для його затримання відсутня", - додали в прес-службі.

Авакова в Борисполі зустрічають депутати від БЮТ. Фото Сергія Лещенка, УП 

Як повідомлялося, 31 січня 2012 року Аваков був притягнутий у якості обвинувачуваного по кримінальній справі, порушеній за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) у зв'язку з незаконним відчуженням і зміною цільового призначення 55 га землі біля сел.Пісочин (Харківська обл.), а також був оголошений у міжнародний розшук.

За поданням слідчого прокуратури Харківської області Червонозаводський райсуд обрав йому запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

27 березня інформація про затримання Авакова в Італії була підтверджена.

12 квітня суд Риму прийняв рішення про звільнення Авакова з-під варти. 24 квітня колегія суддів Римського апеляційного суду прийняла рішення про відмову в його екстрадиції.

На парламентських виборах 28 жовтня Аваков обраний депутатом за списком "Батьківщини" (№24 у списку). 23 листопада ЦВК зареєструвала його депутатом.

Депутати мають недоторканність. Перше засідання Верховної Ради VII скликання намічено на 12 грудня.

Аваков повинен повернутися в Україну у вівторок удень.powered by lun.ua