У Києві підпалили нелегальну "капличку"

Субота, 15 грудня 2012, 15:14

У ніч на суботу було здійснено підпал споруди, самовільно встановленої на території Національного історичного музею, поряд з рештками фундаменту Десятинної церкви.

Як повідомив журналіст Ігор Луценко в своєму блозі на "Українській правді", вогонь пошкодив значну частину приміщення всередині, і навіть призвів до руйнування елементів зовні "каплички".

Зсередини будівлі чути дуже сильний запах горілого, відзначає журналіст.

 

За словами представників релігійної громади, між 3 та 4 годинами ночі невідомий розбив вікно і кинув туди якийсь палаючий предмет, який вони ідентифікували як "недопалок сірника". Обличчя нападника було нібито зафіксовано інфрачервоними камерами, котрими обладнано периметр споруди.

Зараз на місці працює міліція, представники релігійної громади виносять обгорілі речі.

 

За словами журналіста, версія церковників викликає певні сумніви. "Церква" просто нашпигована відеокамерами, периметр охороняє 3-4 вартові чи то з приватної охоронної фірми, чи то з "русского казачества", частина з яких постійно знаходиться на вулиці. В той же час, "церкву" не було обладнано протипожежною сигналізацією всередині.

Журналіст пише, що "капличку" було встановлено у 2007 році, без жодних дозвільних документів. Її хазяї декларують мету відбудови Десятинної церкви під егідою Московського патріархату, хоча офіційно патріарх Кіріл не підтримує цю ціль.

Громадськість постійно проводить акції протесту проти даного акту рейдерства.

Фото з блогу Ігоря Луценкаpowered by lun.ua