КУЗЬМІН: США НАМАГАЮТЬСЯ ПЕРЕШКОДИТИ

П'ятниця, 21 грудня 2012, 20:42

Високопоставлені особи Держдепартаменту США намагаються перешкодити розслідуванню справи про вбивство Євгена Щербаня.

Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в ефірі "Шустер Live".

"Американській владі і послу США в Україні Джону Теффту, добре відомо, що я ніколи не допитував у США Кириченко. Ясно, що деякі американські чиновники приховують правду про вбивство Щербаня і роль Юлії Тимошенко у різних злочинах", - зазначив він.

"Замість того, щоб допомогти українському слідству в розкритті вбивств і корупції, в США був розроблений план по знищенню кримінальної справи про вбивство Щербаня", - уточнив Кузьмін.

Він заявив, що "частиною цього плану була нейтралізація мене, як керівника слідчої групи".

"Шляхом незаконного арешту в Америці, за сфабрикованими звинуваченнями, з примусом майора Мельниченка до дачі свідчень у справі про вбивство. Мельниченко попередив мене про підготовку провокації, і я змушений був покинути США раніше запланованого терміну", - заявив Кузьмін.

"Я був попереджений, мені було названо місце арешту і я змушений був покинути територію США за кілька днів до запланованого терміну, купивши квитки, і полетівши з Америки не українськими авіалініями", - уточнив він.

"Повернувшись в Україну Мельниченко назвав імена та прізвища усіх причетних до цього беззаконня. Серед них високопоставлені особи Держдепартаменту США", - розповів перший заступник генпрокурора.

"Припустити можна наступне: відповідно до показань свідків у кримінальній справі, даних в Україні, американській владі достеменно відомо, хто є замовником, хто фінансував вбивство депутата українського парламенту, хто стоїть за цим та іншими тяжкими злочинами в Україні", - розповів перший заступник генпрокурора.

Відповідаючи на запитання, чи в курсі президент США Барак Обама, що чиновники Держдепу заважають розслідуванню, Кузьмін заявив: "Я думаю, що президент Обама не в курсі".

"Я переконаний, що люди в оточенні президента Обами, включаючи чиновників департаменту юстиції та Державного департаменту США, навмисне вводять президента США в оману щодо справи про вбивство Щербаня, щодо ролі Тимошенко в корупції і тяжких злочинах, які відбувалися в Україні, а також щодо подій, які відбуваються в Україні", - зазначив він.

"Ці люди лобіюють інтереси українських злочинців, і саме вони взяли активну участь у лобіюванні відомої резолюції, прийнятої американським сенатом щодо України", - додав чиновник.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування