У опозиції можуть погодитися на голосування раз на тиждень

4 перегляди
Понеділок, 24 грудня 2012, 08:32

В опозиції не виключають, що тимчасово погодяться на голосування по законопроектах один раз на тиждень.

Про це в інтерв'ю газеті Комерсант  заявив лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк.

"Регіонали" запропонували голосувати за законопроекти один раз на пленарний тиждень, а в решту часу - фактично це три дні - займатися розглядом законопроектів за повною процедурою", - нагадав він.

"Законопроект не може розглядатися 15 хвилин! Я розумію, що при такій схемі сесійна зала, як і зараз, буде далеко не повна в дні, коли там будуть обговорювати законопроекти. Часто така ж картина спостерігається в парламентах інших країн світу: приходять і голосують ті, хто зацікавлений в проходженні законопроекту", - сказав він.

"Тому як умова особистого голосування кожного депутата тимчасовий захід у вигляді голосування раз на тиждень можливий", - підкреслив Яценюк.

Він зазначив, що таким чином виконується повна процедура розгляду законопроекту, дотримується Конституція в тій частині, де йдеться про особисте голосування, вводиться в експлуатацію сенсорна кнопка.

"Звичайно, будуть і мінуси - активність парламенту в дні розглядів буде нижчою, ніж у дні голосувань". - додав він.

Говорячи про перші дні роботи парламенту, Яценюк заявив, що "український виборець отримав те, на що сподівався"

"Мені б, звичайно, хотілося вказати місце Партії регіонів у словесному протистоянні - його ми завжди вигравали, а ось силове програвали. За ці кілька днів сталися синхронізація першого і другого і, скажімо так, фізичний захист української Конституції. В принципі, іншого варіанту розвитку подій і бути не могло ", - сказав він.

"Чи добре це для країни? Ні. Тому що вранці по CNN я побачив половину своїх колег і себе в гущі мордобою. Такі речі не красять нашу країну. Гарні такі акції для внутріпарламентської ситуації? Так. Для формування діалогу це було необхідно", - заявив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua