Луценка змушували відмовитися від операції – прес-секретар

Четвер, 27 грудня 2012, 10:07

Адміністрація колонії вимагала від Юрія Луценка відмовитися від лікування та проведення операції.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказала прес-секретар "Народної самооборони"Лариса Сарган.

За її словами, у середу адміністрація колонії і начальниця медчастини колонії №91 Світлана Волкова вимагали від Луценка підписати акт відмови від лікування та проведення операції, рекомендованої колегією лікарів, які оглянули Луценка 17 грудня у межах колонії.

"Вимагаючи підписати акт відмови від лікування або ж погодитись на чергове обстеження у Чернігівській обласній лікарні, тюремники не очікували згоди Луценка на операцію. Однак Луценко написав заяву, але виключно на лікування у приватній клініці "Оберіг", яка погодилася лікувати, провести операцію, і головне — утримувати його на післяопераційний період, що дуже важливо через складність операції, яку йому мають зробити", - сказала Сарган.

Вона зауважила, що тюремники не мають права відмовити екс-міністру у лікуванні в тій клініці, яку він обрав.

"Луценко за законом має право звернутися до будь-якого лікаря у будь-яку клініку за свій рахунок. Це встановлено законом. Тому, ми сподіваємося, що пенітенціарка вже нарешті має на це погодитися", - підкреслила Сарган.

Відповідаючи на запитання, коли може відбутися операція, вона припустила, що це може статися вже після Нового року.

Як відомо, у середу Державна пенітенціарна служба заявила, що Луценко виявив бажання провести медичну маніпуляцію, від якої нібито раніше відмовлявся. 

Раніше лікарі рекомендували Луценку видалити поліпи хірургічним шляхом.

"Наразі, керівництвом установи це питання узгоджується з медичними фахівцями", - заявили тюремники.

Луценко пройшов медичне обстеження у Чернігівській обллікарні. Відповідно до висновків лікарів "за результатами проведених обстежень стан здоров'я засудженого було визначено як задовільний".powered by lun.ua