Україна не боїться збільшення усиновлювачів через російський закон

П'ятниця, 28 грудня 2012, 15:00

Україна не боїться збільшення потоку іноземних усиновлювачів через заборону міжнародного усиновлення в Росії.

Про це на брифінгу для преси заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, повідомляє УНІАН.

"Ми жодним чином не боїмося збільшення іноземних усиновлювачів, які приїдуть в Україну. Українське законодавство давно збудоване і направлене на розвиток національного усиновлення. Українське законодавство давно має цілий ряд обмежень, але вони не суперечать інтересам дитини щодо міжнародних усиновителів", - сказав він.

За його словами, в Україні існує чітка процедура усиновлення, яка передбачає пріоритетність національного усиновлення перед міжнародним, в тому числі й щодо заборони усиновлення дітей менше п`яти років іноземними усиновлювачами.

Винятком є лише діти, які мають тяжкі захворювання, що зупиняє українців усиновлювати цю дитину.

Павленко повідомив, що сьогодні зареєстровано 26 тисяч дітей на усиновлення, і з них лише півтори тисячі дітей віком до п`яти років.

Як повідомив Павленко, за підсумками 2012 року українці усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці: українцями за результатами року буде усиновлено близько 2 тис. дітей, а іноземцями – близько 700.

Павленко підкреслив, що позиція України щодо міждержавного усиновлення і взагалі усиновлення дітей є послідовною, передбачуваною протягом останніх років і чітко базується на конвенції ООН про права дитини.

21 грудня 2012 р. Державна дума Росії у відповідь на американський закон про "список Магнатського" ухвалила законопроект "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення прав громадян Російської Федерації", яким, серед іншого, забороняється усиновлення російських дітей громадянами США.

Закон має набути чинності з 1 січня 2013 рокуpowered by lun.ua