Королевська платитиме пенсіонерам із "зарплат у конвертах"

5 переглядів
Четвер, 17 січня 2013, 19:15

Дефіцит Пенсійного фонду потрібно скорочувати за допомогою легалізації зарплат.

Про це заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська на засіданні Комітету з економічних реформ, повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

Умови для цього, на її думку, створять оптимізація нарахувань єдиного соціального внеску та запровадження стимулів для докорінної модернізації підприємств.

"Дефіцит Пенсійного фонду потрібно скорочувати за допомогою легалізації зарплат. Ми повинні створити умови, коли легально платити зарплату у повному обсязі буде вигідніше, ніж платити у конвертах. Одним із напрямків вирішення цієї проблеми може стати оптимізація нарахування єдиного соціального внеску та податку із зарплати", – зазначила вона.

За словами Королевської, сьогодні розмір єдиного соціального внеску та податку із зарплати у сукупності досягають 69 відсотків від фонду заробітної плати.

"Це, безумовно, створює передумови для виплати зарплат у конвертах", – наголосила вона.

Разом з тим, переконана міністр, потрібно істотно збільшувати частку заробітних плат у собівартості продукції.

"Запровадження стимулів для докорінної модернізації підприємств, створення нових високотехнологічних робочих місць призведе до зростання частки заробітної плати у собівартості продукції. Відтак – відбуватиметься підвищення рівня заробітних плат", – сказала вона.

Королевська назвала парадоксом ситуацію, коли з 20 мільйонів зайнятого населення реально сплачують внески до Пенсійного та інших фондів лише 16,4 мільйонів працюючих. "2,4 мільйона працюючих отримують мінімальну зарплату. Окрім цього, ще понад 3 мільйони отримують менше 2 тисяч", – констатувала вона.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua