Україна "випередила" в антирейтингу Руанду та Гондурас

П'ятниця, 18 січня 2013, 13:26

Україна опустилася ще на два пункти в рейтингу свободи, який презентувала неурядова правозахисна організація "Дім Свободи".

Україна увійшла до категорії країн, в яких відбулося найбільше погіршення за останні п’ять років, разом з Малі, Мадагаскаром та Бахрейном, повідомляє "Голос Америки".
 
Україна випередила Руанду та Гондурас за темпами зниження демократичних показників. За станом демократії до України найближчі Ємен та Бахрейн, згідно зі звітом Freedom House.

Президент "Дому Свободи" Дейвид Креймер каже, що в Україні відбулося погіршення рейтингу з кількох причин:   
 
"По-перше, відбулися парламентські вибори, які були критично оцінені спостерігачами ОБСЄ. Продовжуються проблеми з корупцією, вибірковим переслідуванням політичних опонентів. Юлія Тимошенко та Юрій Луценко все ще у в’язниці та немає жодних ознак, що їх може бути звільнено. Але, загалом, ми вважаємо, що корупція – залишається найбільшою проблемою в Україні".
 
Віце-президент "Дому Свободи" з питань досліджень Арч Паддінґтон зазначив, що також існує тиск на журналістів та громадянське суспільство:
 
"Хоча я не хочу перебільшувати - українські ЗМІ більш вільні, ніж в сусідніх країнах, і громадянське суспільство змогло протистояти деяким ініціативам Януковича. Але, ми занепокоєні тим, як верховенство права занепало за часів Януковича".
          
Дейвид Креймер каже, що те, що відбувається в Україні – унікальні внутрішні тенденції. Це Янукович та його близьке оточення намагаються зробити усе можливе, аби залишитися при владі.
 
"Я переживаю за президентські вибори 2015-го року. Оскільки рівень корупції в керівництві держави зростає, це означає, що вони будуть ще менш схильними віддати владу, незалежно від того, виграють вони вибори, чи ні", - додав Креймер.
 
"Також ви тепер маєте цю ультра націоналістичну партію в парламенті. Ми не знаємо, яку роль вони відіграватимуть. Але завжди виникає занепокоєння, коли в такій країні як Україна, з її історією, з’являється сила, що починає говорити про євреїв, роль євреїв і тому подібне", зазначив Паддінґтон.  
 
Втім, як зазначили автори доповіді, Україну від її сусідок в Євразії відрізняє той факт, що українським лідерам поки не байдуже, що про них думають за кордоном.
         
"Коли минулого квітня "Дім Свободи" поїхав в Україну, щоб зробити оцінку, ми отримали багато уваги на найвищому рівні, включно з півторагодинною зустріччю, яку я мав з президентом Януковичем, розповідає Дейвид Креймер. 

"Вони говорили з нами достатньо відверто. Деякі з них в приватному порядку висловлювали свою незгоду з Януковичем, особливо щодо ув’язнення Тимошенко. Чиновники дуже високого рівня говорять, мовляв, це була не наша ідея, ми це не підтримуємо, але президент Янукович особисто на цьому наполягав", - заявив він.powered by lun.ua