ТИМОШЕНКО ХОЧУТЬ ДАТИ ДОВІЧНЕ

П'ятниця, 18 січня 2013, 18:15

Генпрокуратура пред'явила екс-прем`єру Юлії Тимошенко "повідомлення про підозру" у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня.

Про це журналістам повідомив генпрокурор Віктор Пшонка.

Він повідомив, що у п’ятницю Тимошенко вручили "повідомлення про підозру"  та уточнив, що за цією статтею екс-прем'єра може бути засуджено до довічного ув'язнення.

"Зібрані матеріали досудового слідства, які свідчать про те, що Тимошенко дійсно замовила дане вбивство разом з Лазаренком. Сьогодні слідча група Генпрокуратури приїхала до Тимошенко, щоб вручити їй підозру у вчиненні злочину", - повідомив він.

Пшонка уточнив, що Тимошенко і екс-прем'єр Павло Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів.

За словами генпрокурора, у матеріалах справи є інформація про те, як Лазаренко і Тимошенко зустрічалися з керівниками організованого злочинного угруповання.

"І Лазаренко, і Тимошенко здійснювали перерахування коштів. Перше - 500 тисяч доларів особисто з бандою розрахувався Лазаренко. А потім 2,3 мільйони доларів було перераховано, і це перерахування організувала Тимошенко", - заявив Пшонка.

Генпрокурор уточнив, що мотивами вбивства Щербаня були корисливі інтереси.

"Які мотиви такого вбивства? Корисливі бізнес інтереси: не зійшлися плани Лазаренка і Тимошенко в частині бізнесу, там, де Щербань не хотів підпорядкувати свій бізнес ЄЕСУ, а його бізнес, як ви знаєте, це був Індустріальний Союз Донбасу, а предмет цієї тяжби був газ, ціна газу", - сказав Пшонка.

За словами генпрокурора "справа Щербаня", а також і справа щодо боргів "Єдиних енергосистем України" перед Мінооброни РФ об'єднані. Україна вже виплатила Росії 15 мільйонів гривень у справі "ЄЕСУ".

Він також повідомив, що депутат Верховної Ради Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події на автомобілі.

Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.

Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну.

Українська правда, Інтерфакс-Україна

Усі новини...