Угода з Shell може стати серйозним аргументом у переговорах з Росією – експерт

Субота, 26 січня 2013, 12:31

Підписавши угоду про розподіл продукції з компанією Shell, Україна може одержати серйозний аргумент в газових переговорах з Росією.

Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський у коментарі УНІАН.

"Сам факт підписання угоди з компанією Shell вчора в будь-якому разі відіграє позитивну роль для енергетичної незалежності України - в разі успішної реалізації проекту", - зазначив експерт.

Він наголосив, що навіть не факт видобування, а лише доведення такої можливості стане серйозним аргументом у переговорах з Росією.

"Видобувати сланцевий газ чи не видобувати, враховуючи екологічні загрози і, загалом, прозорість експертизи - це справа подальших років. Але доведення можливості промислового видобування буде серйозним аргументом "за" в переговорах з Росією про новий контракт щодо закупівлі газу після 2019 року", - сказав експерт.

"Саме за цей час, до 2019 року, компанії Shell треба встигнути зробити все необхідне, щоб довести до промислового видобування сланцевий газ. Враховуючи зарубіжний досвід, на все це потрібно 5-7 років. Отже, зволікати часу немає", - зазначив Соколовський.

Як повідомлялося, 24 січня підписано угоду між компанією Shell і компанією "Надра Юзовська" про розподіл продукції від видобування сланцевого газу на Юзовській площі в Харківській і Донецькій областях.powered by lun.ua