У Раді пропонують посилити покарання за незаконні спецсигнали на авто

Понеділок, 28 січня 2013, 10:38

Депутат Верховної Ради Сергій Міщенко пропонує парламенту посилити покарання за порушення законодавства при встановленні та використанні спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв на машинах.

Про це сказано в законопроекті №2089, зареєстрованому в Раді 24 січня, пишуть "Українські новини".

Наразі, відповідно до законодавства, порушення вимог при встановленні та використанні спецсигналів спричиняє накладення штрафу від 2,5 тисяч до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42 500 до 51 000 гривень) з конфіскацією таких спецсигналів.

Міщенко пропонує диференціювати покарання за це порушення.

Так, за порушення вимог законодавства щодо використання на транспортних засобах спецсигналів депутат пропонує карати штрафом від 2 тисяч до 2,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 до 42 500 гривень).

За порушення вимог зі встановлення на машинах спецсигналів законопроектом передбачено покарання у вигляді штрафу від 42 500 до 51 000 гривень із конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Наявність або використання на машинах спецсигналів, які були встановлені з порушенням вимог законодавства або не були зняті, відповідно до законодавства, Міщенко пропонує карати штрафом від 51 000 до 68 000 гривень.

На думку депутата, таким чином удасться притягти до відповідальності водіїв, осіб, які видають неправомірні дозволи на використання спецсигналів, та осіб, які здійснюють монтаж цих пристроїв із порушенням певного порядку.

Зі слів Міщенка, прийняття законопроекту дасть можливість зменшити випадки неправомірного втручання у звичайний режим дорожнього руху шляхом протиправного використання спецсигналів і збільшить обсяги надходжень до державного бюджету від штрафів за відповідні адміністративні правопорушення.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: