У ПР вирішили зайнятися правами людини. Експерти побоюються

4 перегляди
Вівторок, 29 січня 2013, 10:34

У Партії регіонів хочуть наділити один з парламентських комітетів правом вето на нормативно-законодавчі акти, що зачіпають питання прав людини і верховенства права.

Про це йдеться в законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів", пише "Комерсант-Україна".

Даний законопроект підготував і вніс до парламенту "регіонал" Вадим Колесніченко.

Автор пропонує наділити парламентський комітет з питань верховенства права та правосуддя новими повноваженнями: проводити обов'язкову експертизу всіх нормативно-правових актів, що надходять на розгляд парламенту.

"Були різні експертизи нормативних актів, але вони не стосувалися прав людини. Законопроекти, що мають відношення до реалізації цих прав, в обов'язковому порядку повинні будуть отримати експертний висновок. Адже у нас є відповідні міжнародні зобов'язання", - сказав Колесніченко.

Згідно із законопроектом, без позитивного висновку профільного комітету, нормативно-правові акти не можуть бути включені до порядку денного засідання Верховної ради.

За словами автора законопроекту, під його дію не підпадають фінансові ініціативи уряду, що стосуються державного бюджету, соціальних виплат і пільг.

Критерій відбору документів для експертизи чітко не прописаний.

В опозиції ініціативу Колесніченка не підтримали.

"Є одна проблема, яка полягає в тому, що влада, в тому числі правоохоронні органи, реально працюють на те, щоб права людини в Україні порушувалися", - заявив заступник глави фракції "Батьківщина" В'ячеслав Кириленко.

Він упевнений, що законопроектами нічого не вирішити - потрібна зміна влади.

Експерти в законопроекті Колесніченко побачили загрозу для опозиції.

"Формально тут немає нічого поганого. Зайва експертиза, яка не вимагає додаткових коштів, це непогано", - сказав координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

"Дещо дивно, чому саме цей комітет повинен здійснювати цю експертизу. Чи не тому, що там більшість належить нинішньої влади", - сказала він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua