У Херсоні міліціонер через суд вимагає з журналіста 100 тисяч

Середа, 30 січня 2013, 15:46

Начальник Дніпровського райвідділу міліції Херсону Володимир Мартиненко вимагає в суді стягнути з херсонського журналіста Тараса Бузаки 100 тисяч за публікацію, в якій ні він, ні очолюване ним РВВС не згадуються.

Про це повідомив головний редактор інтернет-видання "Херсонська правда" Тарас Бузак, пише УНІАН.

За словами журналіста, він 26 січня отримав повістку в суд у зв'язку з позовом про захист ділової репутації та відшкодування моральної шкоди від начальника Дніпровського райвідділу МВС.

При цьому, в конверті до порядку, в порушення чинного законодавства, не була додана копія позову.

28 січня журналіст відвідав суд, де з'ясував, що судові розгляди вже йдуть, просто він про них не знає.

"Виявляється перше судове засідання по цій справі вже відбулося. І відбулося воно 16 січня 2013. Хоча постанова суду про відкриття провадження у справі датована 18.12.2012 р. За словами працівників суду, всі матеріали були мені відправлені ще 26.12.2012 р. Але я їх не отримував", - повідомив Бузак.

З позову журналіст дізнався, що міліція хоче стягнути з нього моральну шкоду у зв'язку з публікацією матеріалу про стрілянину в Херсоні: "Вчора на розі вулиць Перекопська і Чорноморська стріляли", яка була опублікована на його сайті 19 листопада 2012 року.

У тексті новини дослівно повідомлялося: "Вчора, 18 листопада, близько 7:45 годин на розі вулиць Перекопська і Чорноморська лежав труп. За словами місцевих жителів і випадкових перехожих рано вранці відбувалося затримання правоохоронцями злочинця, який був убитий автоматною чергою".

Однак який саме РВВС проводив затримання та прізвища правоохоронців у публікації не називалися.

За словами Бузака позивач переконаний, що цією заміткою видання ганьбить його ділову репутацію, адже охорону громадської безпеки на згаданій території здійснює саме Дніпровський райвідділ міліції.

Пізніше прокуратура області спростувала зазначену інформацію, а видання Бузака повідомило позицію прокуратури.

Коментар позивача не вдалося отримати, так як він не йде на контакт із пресою.

Прес-служба облуправління МВС також не коментує ситуацію.powered by lun.ua