Тимошенко проситься до суду. Там будуть Щербань і улюблена суддя Луценка

Понеділок, 18 лютого 2013, 17:15

Наступним свідком у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня буде екс-голова Донецької облдержадміністрації Володимир Щербань.

Про це повідомив захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Сама Юлія Тимошенко вимагає забезпечити її доставку до Апеляційного суду Києва для участі в допиті.

"Сьогодні Юлія Володимирівна написала на адресу Печерського районного суду міста Києва на ім'я судді Медушевської заяву:" Вимагаю забезпечити мою доставку в суд для участі в допиті свідка ... незважаючи на мою важку хворобу".

"Вимагаю повідомити мені час прибуття конвою для перевезення мене до Апеляційного суду міста Києва, в засідання, яке відбудеться 19.02.2013 р. о 10 годині", - сказав Власенко на брифінгу після зустрічі з екс-прем'єром у понеділок.

Він нагадав, що Тимошенко не вперше вимагає забезпечити їй можливість особисто брати участь у допитах свідків у рамках досудового слідства у справі про вбивство Щербаня, проте жодного разу її вимога не була задоволена.

"Жодним законом складання таких актів не передбачено. Жодним законом не передбачено відмову ув’язненої людини від доставки до суду, але вони думають: 10 раз напишемо на чорне біле і, може, воно змінить колір ... Це абсолютно аморальна технологія, яка не має жодного аналога в історії. Якщо людина вимагає, щоб її доставили до суду, її навіть в 37-му році доставляли до суду ", - сказав Власенко.

Захисник не зміг спрогнозувати, чи буде доставлена ​​Тимошенко до Апеляційного суду Києва у вівторок.

На його думку, допит свідків у справі Щербаня за відсутності Тимошенко свідчить про порушення права екс-прем'єра на захист.

"Захисту дають по суті один день на підготовку. Захист зміг отримати сьогодні матеріали справи, якщо не помиляюся, близько першої години дня. Природно, я їх Юлії Володимирівні не зміг передати, тому що їх отримали в Києві, а я в цей час був у неї. Ми не змогли з нею обговорити питання допиту Щербаня. Захист і звинувачення знаходяться в принципово різному становищі ", - сказав Власенко.

Суддя Ганна Медушевського виносила другий вирок у справі Луценка.powered by lun.ua