Кравчук: "Я ніколи не проголосую за Митний союз…"

Середа, 20 лютого 2013, 12:33

Перший президент України Леонід Кравчук проголосував би проти входження України у Митний союз із Росією, Білоруссю і Казахстаном, якби проводили референдум на цю тему.

"Я ніколи не проголосую за Митний союз у такому статуті, який є зараз", - заявив він в інтерв’ю "Коментарям".

"Я за союзи був і залишаюся, не тільки з Заходом, а й з Білоруссю, Росією, але за союзи рівних. Але якщо в союзі є старший і молодший, великі й малі, керівники й підлеглі, то в такий союз я не хочу. Це моя принципова позиція", - пояснив Кравчук.

Екс-президент уточнив, що "за статутом Митного союзу не передбачено, що там можна вступити трошки: або - або".

"А оскільки наша сьогоднішня Конституція не дозволяє нам (вступати) без змін у Конституцію, то ми цього не можемо зробити, не порушуючи Конституцію", - наголосив він.

"Але крім МС є угоди про двосторонню співпрацю з Росією. Зокрема якою передбачено, що ми маємо право використовувати на території Росії російську газову трубу. Є таке правило. Тобто не треба все зводити до МС", - додав Кравчук.

На запитання, чому, на його думку, українська влада не виконує вимог, які висунув Євросоюз перед Україною, він відповів: "Думаю, що не виконує тому, бо не дуже хоче до Європи".

"Якби ми так хотіли до Європи, як ми хочемо стати багатими, щасливими, ми б це зробили дуже швидко. А то частина хоче, друга частина не хоче, а частина весь час хитається – між тут і там. Тобто ми вагаємося", - вважає Кравчук.

"Коли ми перестанемо вагатися, зробимо остаточні кроки й усунемо все, що заважає на цьому шляху, навіть (питання) політичних в’язнів. Тоді б ми сказали так: ми вже визначилися, ми вже не наречена, а заміжня дама, і на нас уже ніхто не може розраховувати, бо ми дуже любимо свого чоловіка в особі Європи", - заявив він.

На думку Кравчука, "якщо ми рухатимемося щодо виконання зобов’язань (перед ЄС) такими темпами, як зараз, то, на жаль, не встигнемо, щоб у листопаді підписати Угоду про асоціацію".

"Це буде історична помилка. Якщо ми не встигнемо і нам закриють дорогу, то, скажу вам чесно, не знаю, коли наступного разу вона відкриється. Сотні років тому нам її закрили і ось 325 років живемо в іншій системі відліку. 325 років", - зазначив екс-президент.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування