У Юри Єнакіївського відберуть мандат, а міністра зроблять депутатом?

Субота, 23 лютого 2013, 10:33

Після посилення контролю над персональним голосуванням нардепів, на Банковій вирішили очистити фракцію Партії регіонів від депутатів-прогульників, обраних за партійним списком.

Як повідомляють джерела ZN.UA в адміністрації президента і керівництві фракції ПР, серед кандидатів "на вихід" опинилися кілька видних регіоналів, зокрема, Юрій Іванющенко.

Як відомо, 27 лютого буде презентовано програму уряду, якій потрібен не тільки президентський "акцент", але і забезпечення новими законами, які треба терміново провести через зал. Списочників-"прогульників" взагалі планують "відчепити".

Для цього, за даними джерел ZN.UA, вже розроблена спеціальна схема. Днями представник фракції ВО "Свобода" Михайло Блавацький направив запит спікеру Верховної Ради Володимиру Рибаку з вимогою звернутися до суду з позовом про позбавлення регіонала Андрія Веревського статусу народного депутата. Причина - незаконне поєднання депутатської та підприємницької діяльності.

За неофіційними відомостями, комбінація інспірована Банковою і узгоджена з самим Веревським, який за свій мандат, схоже, не надто тримається. Руками опозиції і суду влада (за твердженням джерел ZN.UA у фракції ПР і в АП) хоче замінити Веревського, імовірно, Юрія Іванющенка та Олександра Волкова, а також ще 2-3 "мертві душі" тими, хто буде мати можливість безпосередньо і регулярно брати участь у голосуванні.

"Жертви" підбираються з числа депутатів, обраних за списком. Логіка проста: в разі позитивного рішення судової інстанції аморфних "утримувачів мандатів" можна швидко замінити реальними беззаперечними "голосувальниками".

Крім того, відповідно до джерел ZN.UA в АП, днями президент Віктор Янукович повідомив новопризначеного главу Міноборони Павла Лебедєва, що йому, цілком ймовірно, доведеться повернутися в Раду. Банкова не хоче втрачати зайвий багнет: Лебедєв - мажоритарник і владі простіше знайти нового міністра оборони, ніж чекати довиборів у Севастополі.powered by lun.ua