Чепак "божиться", що не обманювала журналістів, але ті їй не вірять

Вівторок, 26 лютого 2013, 11:42

Прес-секретар Віктора Януковича Дарка Чепак заявляє, що її вини в тому, що на саміті Україна-ЄС право задати питання надали журналісту з президентського пулу, немає.

Про це вона написала у своєму блозі на "Українській правді".

За її словами, перед прес-конференцією речник президента Європейської Ради Дірк Де Бейкер повідомив її, що надасть можливість українським журналістам поставити два запитання.

"Однак пізніше Дірк Де Бейкер повідомив, що прийняте рішення скоротити час прес-конференції, і є можливість поставити лише по одному запитанню: одне від українських журналістів, і одне від європейських", - написала Чепак.

За її словами, Дірк Де Бейкер уважно вислухав Ірину Соломко, яку обрали українські журналісти для того, щоб вона поставила питання Януковичу.

"Вона сказала, що у неї два запитання: одне від журналістського пулу (про візовий режим), а друге – від неї. При цьому Соломко відмовилась назвати Дірку Де Бейкеру тему другого запитання", - написала Чепак.

"Після розмови він запитав у мене, хто є автором запитання від президентського пулу, і повідомив мені, що самостійно визначатиметься, кому надавати слово, оскільки це його прерогатива", - повідомила прес-секретар Януковича.

За її словами, під час прес-конференції Дірк Де Бейкер надав слово журналістці Дарії Оліфер.

Однак Ірина Соломко заявляє, що українські журналісти від Дірка Де Бейкера дізналися, що питання буде одне, нібито на вимогу української сторони.

"Дарка погодилась з тим, що питання буду задавати я, тобто представник пулу, який привіз ЄС, але він повинен вміщати в себе і те, що цікавить президентський пул", - написала журналістка.

За словами Соломко, вони з Оліфер домовились про питання стосовно того, коли Україна отримає безвізовий режим.

"Потім, Дарка, та яка Чепак, сказала, щоб я зайняла місце поближче до сцени, щоб модератор.. побачив мене. Крім цього, вона представила мене йому, і сказала, що питання буду задавати..", - розповіла Солоско.

"Пишу я це тому, що в офіційному і брехливому повідомленні прес-служби президента, яке з'явилося після того, як пішли новини про конфлікт, значиться, що Чепак не ухвалювала рішення щодо того, кому задавати питання", - розповіла Соломко.

За її словами, прес-секретар Ромпоя запитав у неї, яке питання і кому вона буде його задати, що шокувало її. Озвучувати своє питання вона відмовилася.

"У підсумку, коли почали задавати питання, і я підняла руку, разом зі мною руку підняла і Дарка Оліфер, хоча вона чудово знала про домовленості, і сама продиктувала питання від їх пулу, сам же прес-секретар Ромпоя навмисно не дивився на мене, а дав команду передати мікрофон їй. Ми з Сергієм Сидоренком з Комерсанта намагалися протестувати, але нас ніхто не послухав", - розповіла журналістка.

Як відомо, у понеділок повідомлялося, що на прес-конференції Януковича і лідерів ЄС в Брюсселі стався конфлікт між журналістами з України та прес-секретарем президента.

В прес-службі президента запевняють, що вини Чепак в цьому немає.

Українська правдаpowered by lun.ua