Перестановки у мовній групі – затягування?

Понеділок, 11 березня 2013, 09:25

Члени групи, яка допрацьовує мовний закон, вважають зміну свого складу засобом для затягування внесення поправок.

Так у групі коментують виведення зі складу групи Раїси Богатирьової призначення її керівником Костянтина Грищенка, пише Комерсант.

Член робочої групи директор Інституту літератури ім. Шевченко Микола Жулинський вважає, що відновлювати роботу групи немає сенсу.

"Я розцінюю це як спробу затягти процес внесення змін і залишити закон як є, щоб його втілювати в життя", - уважає Жулинський.

Глава Всеукраїнського суспільства "Просвіта" Павло Мовчан розповів, що на початку лютого відбулися останні збори групи, на яких більшість членів підписали розроблений документ.

"Леонід Макарович (Кравчук) повідомив, що він подасть саме цю редакцію президенту й що з ним (із президентом) є домовленості, що до 21 лютого (Міжнародного дня рідної мови) закон внесуть у парламент. Я не розумію, що ще допрацьовувати — його потрібно ухвалювати!" — заявив Мовчан, обвинувативши президента в імітації роботи над удосконалюванням документа. 

Один з авторів язикового закону народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів) вважає, що поновлення роботи групи свідчить, що її діяльність "виявилася безглуздою, непотрібною й безграмотною".

"Мене її робота абсолютно не цікавить, тому що я вже вніс проект змін (у мовний закон), які вважаю необхідними. Я щасливий, що мій закон підписаний і буде діяти", - сказав Колесніченко. 

Група була створена з доручення президента 8 серпня 2012 року відразу після підписання скандального язикового закону.

Одна з підгруп, під керівництвом першого президента Леоніда Кравчука, розробила пропозиції по вдосконаленню порядку застосування мов.

 Зокрема, згідно з ними, питання про надання мові статусу регіонального може бути розглянутий парламентом лише після збору підписів мінімум 30% членів територіальної громади й клопотання обласної ради перед Радою. Нагадаємо, чинний закон дозволяє визнання мови  регіональною там, де кількість її носіїв становить не менш 10%. 

Друга підгрупа, очолювана ректором Київського нацуніверситета ім. Шевченко Леонідом Губерським, розробила концепцію держпрограми всебічного розвитку й функціонування української мови до 2015 року з фінансуванням майже 600 млн грн.

У грудні Богатирьова повідомила про закінчення роботи групи: "Документи здані на експертизу. Уряд найближчим часом розгляне й затвердить концепцію". 

powered by lun.ua