Катерину ІІ охоронятимуть у бронежилетах за півмільйона на рік

Понеділок, 11 березня 2013, 17:43

Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради уклало угоду щодо охорони пам'ятника Катерині ІІ.

Про це у понеділок повідомляють "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Угода була укладена 1 березня за результатами тендеру з УДСО при ГУ МВС України в Одеській області на суму 551 тисяч гривень.

До кінця року патруль УДСО на службовому транспорті охоронятиме скульптурну групу пам’ятника "Засновникам Одеси" на Катерининській площі.

Двоє охоронців у бронежилетах і армійських шоломах будуть озброєні вогнепальною зброєю, гумовим кийком, гумовою палицею і матимуть при собі наручники.

В обов’язки патруля входить затримувати та доставляти правопорушників до чергових частин територіального ОВС та складати на затриманих ociб адміністративні протоколи про порушення законодавства.

Послуги охорони оплачуватимуть з державного бюджету.

Міськрада почала замовляти охорону Катерини три роки тому - після того, як у лютому 2010 року невідомі облили пам’ятник червоною фарбою і написали на постаменті слова "Катам України". З того часу на охорону пам’ятника вже витратили 1,43 мільйонів гривень.

Скульптурна група "Засновникам Одеси" являє собою постамент, на вершині котрого стоїть пам’ятник цариці Катерині ІІ, а довкола ще чотири пам’ятники - засновникові  міста Осипові де Рибасу, першому архітектору міста Францу де Волану, а також двом фаворитам цариці - князю Григорію Потьомкіну та начальнику чорноморського флоту, новоросійському генерал-губернатору Павлу Зубову.

Як відомо, у червні 2011 року лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок повідомляв, що львівська міліція не хоче охороняти пам'ятник Бандері у Львові. Пізніше повідомлялося, що монумент хочуть охороняти добровольці.

З 2011 року Комуністична партія України повідомляє про те, що охороняє пам'ятник Леніну навпроти Бессарабського ринку в Києві.

powered by lun.ua