Фінансова поліція характерна для авторитарної держави - експерт

47 переглядів
13
Вівторок, 12 березня 2013, 18:12

Ініціатива створення фінансової поліції в Україні цілком відповідає політиці нинішнього уряду, що спрямована на централізацію корупції та посилення ролі силових структур.

Про це заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер у коментарі "Тиждень.ua".

"Судячи з тієї інформації, що розмножена в інтернеті, такий універсальний орган, наділений надповноваженнями, не тільки об’єднує цілий ряд силових структур, а й не підкоряється нікому, крім президента. Тобто його статус різко підвищений, ця структура монопольна", - зазначив він.

"Її повноваження значно розширені у порівнянні з тими структурами, які вона об’єднує. У неї – колосальні права, включаючи застосування зброї. З яких це пір структура, що розслідує економічні злочини, озброєна і має такі права, ніби бореться з бандитами?!", - обурився Пасхавер.

За його словами, ініціатива створення фінансової поліції є дуже характерною для авторитарного суспільства.

"Ця спроба (створити фінансову поліцію) перебуває в рамках ідеології авторитарного суспільства, коли силові структури займають все більше місце в житті людей", - сказав експерт.

На думку Пасхавера, ця ініціатива призведе до "зниження захищеності людей від посягання держави на їхні права".

"Якщо це направлено на платників податків, то це буде використано – по-перше, як централізація корупції, що також відповідає ідеології нинішньої влади, зниження захищеності платників податків тощо", - вважає експерт.

Водночас, міністр доходів і зборів Олександр Клименко наголосив, що рішення про створення в Україні фінансової поліції ухвалить президент.

"Відповідь щодо цього питання надасть президент, ми повинні отримати його позицію з цього питання", - заявив Клименко на брифінгу у відповідь на запитання, чи буде згодне Міндоходів передати деякі свої функції новій структурі, повідомляє УКРІНФОРМ.

"Рішення ухвалюватиме президент – і ми його будемо виконувати", - наголосив Клименко.

Як відомо, на узгодження Міністерству фінансів та Міністерству доходів та зборів подано проект закону "Про Службу фінансових розслідувань України (фінансової поліції)", який пропонує зробити СФР окремим силовим органом з майже необмеженими повноваженнями, який буде підпорядковуватися президенту.

Серед функцій Служби фінансових розслідувань буде контроль за дотриманням законодавства у сфері держзакупівель, боротьба з розтратою бюджетних коштів на всіх рівнях, протидія відмиванню доходів та боротьба з корупцією.

Крім цього, поліцейські зможуть безперешкодно входити на територію і в приміщення підприємств, вилучати документи, опечатувати каси тощо на термін не більше 24 годин. Вони можуть застосовувати "заходи фізичного впливу, спецзасоби і вогнепальну зброю".

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 176.36.153.---ктн..
У нас вже є організоване злочинні угруповання, такі, як міліція, яка бореться з бабусями на ринках, захищає бандитів при владі і ховається, коли бачить справжніх бандитів. Є "беркут", який також охороняє бандитів у владі і розганяє демонстрації проти цієї влади. Є податкова міліція, яка намагається відбирати у дрібних підприємців все, що ті заробляють своїм потом і кровью. Є державна служба охорони, яка створює багатогодинні корки на дорогах, розчищаючи дорогу панам, які насправді поводять себе на дорогах, як бидло. Навіщо ще якась поліція? Хіба у цих дармоїдів, що вже є, мало прав?
IP: 91.209.118.---basker..
Vladimir Shliakhov: Ну и чем мы хуже Италии? ))
IP: 94.153.48.---Uruz..
Понятно кому в такой стране выгодно жить, непонятно другое, как долго они смогут вытягивать деньги, ведь страна фактически ничего не производит.
IP: 37.52.117.---Vladimir Shliakhov..
В нашем городке в 1993 году был случай когда милицейское подразделение (аналого советского ОБХСС), в гражданской одежде прямо на набережной пыталось взять бухгалтера, пожилую женщину и как та с перепугу подумав что на нее напали бандиты и пыталась от них убежать... Так что есть что вспомнить.
IP: 92.113.105.---kigosa..
Я так понял,что есть проект Закона,который должен быть принят(или не принят)ВР.Поскольку ВР не работает,то Закон примет суд?Тот который лишил мандатов депутатов?И потом его подпишет президент?
Усі коментарі