Влада відтягує вибори в Києві, бо не має переможця - голова КВУ

Середа, 20 березня 2013, 10:45

Влада не бачить у себе кандидата, який зміг би перемогти на виборах мера Києва, і сумнівається в своєму результаті, тому тягне з призначенням виборів.

Таку думку висловив голова Комітету виборців України Олександр Черненко "Коментарям".

За його словами, направивши після виборів до Верховної Ради подання до Конституційного суду щодо проблемних округів, "по суті, влада відклала вибори в 5-ти округах на невизначений строк, оскільки КСУ може розглядати подання нескінченно довго".

"Зараз влада йде за тим самим сценарієм із київськими виборами", - заявив Черненко і наголосив, що "в Києві вже рік немає легітимного мера, а у Київради наприкінці травня закінчаться повноваження".

На думку Черненка, постанова про призначення виборів у Києві на 2 червня "була виходом із цієї тупикової ситуації", не юридично бездоганним, "але в даному випадку бездоганного виходу не існує".

"Представники ПР підтримали призначення виборів на 2 червня на комітеті і були заяви "регіоналів", у тому числі й спікера Володимира Рибака, про те, що ця постанова буде підтримана. Все переграли буквально в останню мить", - наголосив голова КВУ.

"Влада не бачить кандидата, який зміг би перемогти в боротьбі за крісло мера, і розуміє, що не отримає гарного результату на виборах до Київради", - сказав він.

"А владі головне не допустити психологічної переваги опозиції, яку вона отримає в результаті київських виборів. Адже кожні регіональні вибори розглядатимуться, як репетиція перед президентськими виборами", - пояснив голова КВУ.

За його словами, "якщо вибори не будуть призначені найближчим часом, це означає, що легітимної влади в Києві не буде".

"Я думаю, що це свідоме затягування, яке черговий раз ховає електоральну демократію в Україні. З таким успіхом можна буде відміняти і призначати будь-які вибори в країні", - сказав Черненко.

На його думку, якщо не ухвалять постанову про 2 червня, то "надалі дату виборів у Києві можна буде легко відтягнути".

"Якщо кияни не отримають легітимної влади, то це лише посилить проблему в Києві", - наголосив Черненко.

powered by lun.ua