Польський політик: Україна показує ЄС, що має альтернативу

Неділя, 24 березня 2013, 16:33

Українська влада намагається переконати партнерів по ЄС, що вона має альтернативу у вигляді покращення стосунків з Росією та інтенсивних контактах з державами "на підйомі", особливо, з Туреччиною та Китаєм.

Про це в інтерв’ю "Українському тижню" розповів директор департаменту в справах ЄС МЗС Польщі Павел Свєбода.

За його словами, українська влада применшує також значення системи цінностей ЄС, вважаючи, що в часи економічної кризи Союз буде проводити угодницьку політику, в якій демократія і повага до прав людини відійде на другий план.

"Така стратегія є дуже ризикованою. Демократична правова система є сутністю Євросоюзу. Без неї європейська інтеграція не була б тим, чим вона є. Конкуруючи з новими потужними державами, ЄС не відійде від демократії, оскільки це є його головним активом. Якщо хтось очікує, що буде інакше, він глибоко помиляється", - підкреслив Свєбода.

Він розповів, що досвід Польщі свідчить, яке величезне значення в модернізації економіки відіграє приплив іноземних інвестицій.

"Це вони були на перший час джерелом нових технологій і підвищення ефективності у польській економіці. У випадку з Україною немає кращого доказу економічної доцільності зближення з ЄС і підписання Угоди про асоціацію", - вважає Свєбода.powered by lun.ua