Президент ПАРЄ каже, що Україні треба пришвидшитись

Середа, 27 березня 2013, 11:59

Україна має пришвидшити свою адаптацію до стандартів Ради Європи.

Про це заявив президент Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон під час зустрічі з главою Верховної Ради Володимиром Рибаком у середу, повідомляє прес-служба парламенту.

"Я приїхав в Україну як президент ПАРЄ, як ваш партнер. Ми тут, щоб підтримати і допомогти. Ми дуже розраховуємо на Україну", - зазначив він.

Міньйон підкреслив, що Україна -"молода держава, і вона ще не встигла зробити все, що відповідає стандартам Ради Європи".

Разом з тим, президент асамблеї зазначив, що "все треба робити поступово, але нині необхідно пришвидшити свій поступ до стандартів Ради Європи".

"Я вітаю те, що є одностайна думка щодо Угоди про асоціацію", - сказав він.

"Я абсолютно переконаний, що Україна хоче виконати взяті на себе зобов’язання. В їх рамках було б дуже доречно, щоб Угода про асоціацію була підписана у листопаді цього року. Ми чекаємо на неї з нетерпінням, оскільки цей документ вигідний як Україні, так і Євросоюзу", - сказав Міньйон.

Він підкреслив, що Рада Європи, Парламентська асамблея та Венеціанська комісія готові надати Україні сприяння у здійсненні конституційної реформи, реформуванні законодавства у сфері боротьби з корупцією, системи прокуратури та правоохоронних органів, судової та виборчої систем.

"Необхідно задіяти механізми парламентської дипломатії, аби допомогти вам у реалізації реформ", - сказав він.

У свою чергу, Рибак погодився з думкою Міньйона щодо необхідності прискорення реформ.

"Є серйозні недоліки у законодавстві. Але ми працюємо над помилками. У квітні-травні ми приймемо закони на виконання зобов’язань України перед РЄ, продовжуватимемо роботу з удосконалення законодавчої бази", - сказав він.

Українська правдаpowered by lun.ua